اتصالات گلخانه | فروش انواع لوله، سرستون و بست گلخانه

فهرست مطالب

بست و اتصالات گلخانه

گلخانه ها بر حسب نوع کاربری و محصول هدف برای پرورش در طرح ها و امکانات مختلفی تولید می شوند. از اینرو لوازم، قطعات و اتصالات مورد نیاز در ساخت گلخانه تنوع زیادی پیدا کرده است. شرکت گل سبز میثاق با بیش از 25 سال سابقه فعالیت، تولید کننده قطعات و اتصالات گلخانه در بازار ایران است. ما در اینجا قصد داریم تا قطعات تولیدی خود را معرفی کرده و تا حدودی در مورد استفاده آنها در گلخانه سازی توضیح دهیم.

بخش اصلی در ساخت گلخانه، اسکلت و سازه آن است که با استفاده از قطعات مختلف تولید می شود. اسکلت گلخانه پس از ساخت حالت یکپارچه داشته و قابلیت جداسازی و انتقال به مکان دیگر و اسمبل مجدد را دارد. بی شک اصلی ترین قطعات گلخانه شامل انواع بست، سر ستون، پروفیل ها و لاکینگ ها و … می باشد.

با توجه به محیط های گلخانه و وجود طوبت و گرما، استاندارد بودن قطعات مصرفی در عمر بالای سازه تاثیر بسزایی دارد. در تولید قطعات گل سبز میثاق این مساله همواره مدنظر بوده و کلیه قطعات با متریال استاندارد ساخته شده اند.

اتصالات گلخانه

قطعات و اتصالات گلخانه گل سبز میثاق

سازه و اسکلت گلخانه ترکیبی مهندسی از انواع پروفیل ها، ستون و سقف و اتصالات است که با پوشش مواد شفاف از جمله شیشه، پلاستیک و یا نایلون گلخانه پوشیده می شود. مهم ترین جزء سازه ستون های اصلی گلخانه است که با استفاده از پروفیل های 8 میلی ساخته می شوند. وظیفه نگهداری تمامی فشارهای وزنی، باد و باران و شرایط نامساعد بر عهده ستون هاست.

در سازه گلخانه، برای اتصال ستون ها با کمان ها از سر ستون ها استفاده می شود. سر ستون ها متناسب با طراحی گلخانه متفاوت است.

کمان از اجزای سقف گلخانه است که با استفاده از لوله های 0.5 تا 6 اینچ ساخته می شوند. لوله های بکار رفته در سقف به صورت قوسی (کمان) بکار رفته و با استفاده از بست لامپی به هم متصل می شوند.

گلخانه ها برای هدایت آب باران و برف بایستی مجهز به ناودان باشند. ناودان ها به اشکال H، U و C هستند. همچنین در طراحی سازه گلخانه برای مقاوم سازی از بادبندها استفاده می شوند. بادبندها لرزش های کمان های سقفی و دیواره های کناری را مهار می کنند.
در گلخانه سازی از لوله های واسط برای ایجاد اتصال بین لوله های اصلی استفاده می شود. برای پوشش انتهای ستون ها و سر ستون ها در برابر باران و برف و گرد و غبار از روبند ستون و سر ستون استفاده می شود. روبندها عمومل از جنس پلاستیک و یا گالوانیزه هستند.

از قطعات مهم در اتصالات گلخانه ها، رک و پینیون است. رک و پینیون ها قطعاتی شامل چرخ دنده و ریل هستند که نیروی محرکه منتقله از موتور گیربکس رو انتقال داده و باعث باز و بسته شدن سقف گلخانه می شوند. 

انواع بست گلخانه

انواه بست گلخانه شامل ، بست لامپی، بست پروفیل ، سرتاج، سر ستون و … می باشند.

بست لامپس

بست لامپی

بست لامپی در 5 سایز 2.5، 3، 4، 5 و 6 سانتی

بست اکسل محور پنجره

بست اکسل محور پنجره

بست نگهدارنده لوله محور با ضخامت 1.5 و 2 میلی

بست قوطی
بست قوطی گلخانه

بست قوطی در 2 سایز 8*8 و سایز 7*7

بست قوطی با کفی

بست قوطی با کفی

بست قوطی با کفی در سایز 8*8 و 7*7

بست یکطرفه گلخانه

بست یکطرفه گلخانه

بست یک طرفه با ابعاد 8*8 و 7*7 گالوانیزه

بست سفت کن

بست سفت کن در سه سایز 4، 5 و 6 سانتی متر

بست راس کمان

بست راس کمان

بست راس کمان یا سرتاج برای دو سمت پنجره

بست قائم گلخانه

بست قائم گلخانه

بست قائم سایز کوچک و بزرگ ساده و آبکاری شده

بست یو ریل چرخ دنده گلخانه

بست یو گلخانه

بست یو پیچ دار گالوانیزه برای ریل چرخ دنده

بست کا گلخانه

بست کا گلخانه

بست کا گالوانیزه

بست دو پوش گلخانه

بست دو پوش

بست دو پوش گالوانیزه گلخانه

بست پل آهنی

بست پل آهنی

بست پل آهنی گلخانه 5 گالوانیزه با عرض 3

انواع پروفیل گلخانه

برای ساخت اسکلت و سازه گلخانه از پروفیل های مخصوصی استفاده می شود تا استحکام لازم را داشته باشد. این پروفیل ها بر اساس شکل ظاهری و وزن و جنس آن دسته بندی می شوند ولی در بازار به نام پروفیل های گلخانه شناخته می شوند.

پروفیل های گلخانه ای از لحاظ شکلی به صورت U، H و نیم دایره و … تولید می شوند. این پروفیل ها عمدتا در طول 5 و یا 6 متری عرضه می شوند و ضخامت آنها از 1 میلی متر تا 3 میلیمتر متغیر است. برای ساخت سقف گلخانه عمدتا از پروفیل با ضخامت 2 میلیمتر و برای ستون ها و پایه از ضخامت های بالاتر همچون 2.8 و 3 میلیمتری استفاده می شود. همچنین پروفیل گلخانه ای بر اساس وزن نیز قابل دسته بندی به سه نوع سبک، نیمه سنگین و سنگین می باشد.

در کل متراژ و مساحت زیر کشت گلخانه تعیین کننده نوع پروفیل استفاده شده برای ساخت گلخانه است. کارشناسان گل سبز میثاق با محاسبات فنی بهینه ترین سازه را طراحی کرده و از سر بار هزینه اضافی جلوگیری می کنند.

پروفیل اچ

پروفیل اچ گلخانه

پروفیل اچ آلومینیومی و گالوانیزه

پروفیل لاکینگ گلخانه

پروفیل لاکینگ

پروفیل لاکینگ برای نصب پوشش نایلون گلخانه

پروفیل امگا ، پروفیل C

پروفیل امگا گلخانه

پروفیل امگا با ابعاد 35*35 و ضخامت 1.25 میلی

رابط داخلی پروفیل اچ

رابط داخلی پروفیل اچ

قطعه رابط داخلی برای پروفیل H

سر ستون ها و سایر اتصالات

سر ستون ایرانی

سر ستون طرح ایرانی

سر ستون ایرانی قابلیت نصب در کنار و میان گلخانه

سر ستون اسپانیایی

سر ستون اسپانیایی

سرستون طرح اسپانیایی برای ستون های کناری و میانی

ریل و چرخ دنده ایرانی گلخانه

ریل و چرخ دنده ایرانی گلخانی

ریل و چرخ دنده ایرانی در سایز 80 و 100 متری

رک و پنیون اسپانیایی

رک و پنیون اسپانیایی

رک و پنیون برای ساخت گلخانه اسپانیایی

موتور گیربکس سقفی گلخانه

موتور گیربکس سقفی گلخانه

موتور گیربکس برای باز و بسته کردن پنجره ها

بستر کشت گاتر

بستر کشت گاتر

گاتر برای کشت گیاه در روش هیدروپونیک

زه 10 سانت گلخانه

زه 10 سانتی

زه 10 سانتی گلخانه در بسته 50 تایی

گل پیچ کوچک

رابط داخلی

گل پیچ کوچک یا رابط داخلی در اتصالات گلخانه

ناودانی اسپانیایی

ناودانی اسپانیایی

ناودانی اسپانیایی تولید شده برای ناودانی کناری و میانی

ناودانی ایرانی

ناودانی ایرانی

ناودانی ایرانی تولید شده برای ناودانی کناری و میانی

سر سفت کن اتصالات گلخانه

سر سفت کن

سر سفت کن اتصالات گلخانه

یو بولت

یو بولت

یو بولت برای پشتیبانی و محکم کردن اتصالات گلخانه

گل سبز میثاق تولید کننده اتصالات گلخانه

شرکت گل سبز میثاق با تجربه و سابقه 25 ساله در گلخانه سازی جزو اولین شرکت ها در ایران است. رزومه کاری گل سبز میثاق مملو از مشتریانی است که صفر تا 100 طراحی، ساخت و راه اندازی پروژه های آنها توسط نیروی فنی و تولید شرکت انجام شده است. ما به عنوان تولید کننده اتصالات گلخانه، فروش مستقیم این قطعات را به همکاران و مشتریان خود نیز انجام می دهیم. تمامی لوازم، قطعات و اتصالات تولید شده در این شرکت مطابق با استاندارد داخلی و روز دنیاست. ما به عنوان یک شرکت ایرانی افتخار انجام پروژه های برون مرزی را در کارنامه خود داریم و از این رو خدمات ما تنها معطوف به داخل کشور ایران نبوده و آماده همکاری با سایر کشورها نیز می باشیم.

قطعات و اتصالات تولیدی شرکت گل سبز میثاق بر اساس نیاز بازار در شکل ها و سایزهای متنوعی تولید می شود. با توجه به سلایق مشتریان و طراحی انجام شده برای ساخت گلخانه قطعات اختصاصی نیز تولید می گردند.

یکی از پرکاربردترین سازه های گلخانه، سازه های گالوانیزه هستند. این سازه ها با توجه سطح زیر کشت می تواند به دسته های زیر تقسیم شود.

  • سازه‌های گلخانه‌ای سنگین
  • سازه‌های گلخانه‌ای سبک
  • سازه‌های گلخانه‌ای کشاورزی
  • سازه‌های گلخانه‌ای صنعتی

لوله و اتصالات گلخانه گالوانیزه

قطعات مصرفی گالوانیزه در ساخت گلخانه، مقاومت بالایی در برابر محیط شرجی و هوای مرطوب گلخانه ها دارند. از این رو این قطعات دچار زنگ زدگی نشده و عمر سازه طولانی خواهد بود. همچنین با توجه به استفاده از گالوانیزه گرم این این مقاومت نسبت نوع سرد بیشتر نیز می شود. برای اطلاع از قیمت لوله و اتصالات گلخانه گالوانیزه و نیز مشاوره خرید و ساخت می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

مزیت های اتصالات گلخانه گالوانیزه

با توجه به مقاومت لوله ها و اتصالات گالوانیزه در برابر رطوبت، گلخانه های ساخته شده با این نوع دارای عمر طولانی تری خواهند بود. این مساله در بلند مدت صرفه اقتصادی بالایی داشته و از هزینه های نگهداری خواهد کاست. قطعات گالونیزه گلخانه کیفیت و قیمت مناسبی را نسبت به سایر متریال ها داشته و سرعت کار کاردن با آنها بالاست.

برای آشنایی بیشتر با شرکت گل سبز میثاق و اطلاع از انواع محصولات و خدمات می توانید کاتالوگ شرکت دانلود نمایید.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به گل سبز میثاق می باشد. - Enfold Theme by Kriesi
Call Now Button