پد سلولزی گلخانه

فهرست مطالب

پد سلولزی گلخانه

پد سلولزی گلخانه یکی از تجهیزات خنک کاری است که در گلخانه های کوچک و بزرگ صنعتی و مرغداری ها استفاده می شود. این سیستم که در بین استفاده کنندگان بازار به فن گلخانه نیز شناخته می شود، با ایجاد فضایی خنک کننده رطوبت مورد نیاز آن ها را فراهم می آورد و به دمای مطلوب گلخانه کمک بسیاری میکند.

کارکرد پدهای سلولزی شبیه به کولرهای خنک کننده دارند که در فصول گرم سال از آن برای خنک کردن هوای موجود در محیط استفاده می شود. از آنجایی که اساس کار پد سلولزی گلخانه فراهم آورد‌ن رطوبت مورد نیاز سالن های صنعتی است لذا از آن به نام خنک کننده رطوبتی نیز یاد می شود.

دلایل استفاده از پدهای سلولزی در گلخانه ها و مرغداری ها

یکی از موارد مهم که بایستی در سالن های صنعتی اعم از سالن های گلخانه ای به آن توجه شود میزان رطوبت مورد نیاز در فصول گرم سال است. در واقع میزان تهویه مطبوع در این دسته از اماکن بایستی به گونه ای باشد که رطوبت و دمای مورد نیاز در جهت رشد گیاهان تأمین گردد.

در صورتی که به هر دلیلی شرایط مذکور به هم بخورد و به عبارتی عدم تأمین آن اتفاق افتد، بدون شک گرد افشانی گل ها و نیز فرارسیدن زمان رشد و پرورش میوه های گلخانه ای هم مختل خواهد شد.

اگر شما هم به تازگی وارد این حرفه شدید و یکی از دغدغه تان برای پرورش گل و گیاهان گلخانه ای راه اندازی آن در فصول گرم سال است، مهمترین کارتان خرید پد سلولزی گلخانه است. ما در اینجا سعی می کنیم در خصوص مشخصات فنی این محصول و روش های بکارگیری آن صحبت کنیم. 

پد سلولزی گلخانه چیست؟

پد سلولزی چیست؟

پد سلولزی یک صفحه کاغذی ضخیم است که به صورت موج دار و لایه به لایه تولید می شود. جنس کاغذ به کار رفته در تولید این پدها، کرافت مخصوصی است که از کنف، درخت کاج و بامبو ساخته می شود. به دلیل استفاده از کوتینگ رزینی، این پدها مقاومت مکانیکی بالایی دارند.

از پدهای سلولزی برای سرمایش و تولید هوای مطبوع محیط استفاده می شود. این پدها در گلخانه ها، مرغداری ها و دامداری ها برای رسیدن به تعادل دمایی محیط استفاده می شوند.

این پدهای سلولزی جایگزین پوشال های قدیمی کولر هستند که در تمامی ابعاد برای استفاده در کولرهای خانگی و محیط های صنعتی و تولیدی استفاده می شوند. با این تفاوت که راندمان این پدها بالاتر از پوشال های قدیمی است. شایان ذکر است که قیمت پد سلولزی بالاتر از پوشال سنتی نیز هست.

استفاده از کاغذ کرافت در این پدها باعث شده است این محصول دارای خواص مویینگی، ایستایی و مانایی و نیز خودشویی باشد. شرکت گل سبز میثاق همکار و عرضه کننده انواع پد سلولزی گلخانه و مرغداری است.

محصولات ما در این زمینه شامل پد سلولزی کولان سل ، هوا سلولز ، مهیا سل و پد سلولزی البرز می باشد. ما تامین کننده و خرده این محصولات برای مجتمع های گلخانه ای و مرغداری و دامداری هستیم. برای خرید می توانید با شماره 09125753841 تماس بگیرید.

انواع پد سلولزی کولان سل

کولان سل بی شک تولید کننده معروف ترین پد سلولزی در ایران است. این شرکت فعالیت خود را از سال 84 شروع کرده و در سال 87 پروانه بهره برداری دریافت کرده است. پد سلولزی کولان سل برای استفاده در گلخانه ، مرغداری ها و دامداری و نیروگاه های توربین گازی استفاده می شود. این پدها بر اساس طول موج کاغذهای تشکیل دهنده پد و زاویه قرار گیری آنها نسبت به هم به صورت زیر طبقه بندی می شوند.

پد سلولزی 5090

پد سلولزی 5090 کولان سل گلخانه

پد سلولزی 5090 کولان سل

ساختار پد سلولزی 5090 متشکل از لایه های نازک کاغذی موج دار با طول 5 میلیمتر است که با زاویه 90 درجه بر روی هم قرار گرفته اند. پد 5090 کولان سل با توجه به طول موج کوتاه و زاویه 90 درجه ای قرار گیری موج های کاغذ نسبت امکان گردش سریع هوا را ندارد. پد 5090 کولان سل برای کولرهای خانگی، تجاری و صنعتی مناسب است.

پد سلولزی 7060

پد سلولزی 7060 کولان سل گلخانه

پد سلولزی 7060 کولان سل

طول موج کاغذهای پد سلولزی در این نوع 7 میلیمتر بوده و با زاویه 60 بر روی هم قرار میگیرند. طول موج بالاتر در این نوع باعث گردش سریعتر هوا از بین پد سلولزی می شود. پد 7060 بیشتر برای مواردی مناسب است که نیاز به خنک کنندگی بیشتر وجود دارد، مثل مواقعی که محصول کشت شده گلخانه نیاز به هوای خنک تر داشته باشد.

پد سلولزی 7090 کولان سل گلخانه 10 و 15

پد سلولزی 7090 کولان سل

پد کولان سل 7090 دارای کاغذهای با موج 7 میلیمتر است که با زاویه 90 قرار گرفته اند. پد سلولزی 7090 کولان سل برای استفاده در دیوارهای گلخانه و مرغداری گزینه مناسبی است. این پدها در داخل قاب های آلومینیومی در دیوار قرار میگیرند. این قاب ها سیستم گردش آب خاصی را دارند. این نوع دارای ضخامت های 10 و 15 سانتی متری است.

لیست قیمت پد سلولزی گلخانه کولان سل

شرکت گل سبز میثاق به عنوان همکار کولان سل، تامین کننده و فروش مستقیم پد سلولزی کولن سل می باشد. در زیر تمامی ابعاد پد سلولزی موجود در انبار ما آورده شده است. با توجه به تغییرات مدام قیمت ها، امکان درج قیمت پد وجود ندارد. برای استعلام قیمت روز انواع پد گلخانه لطفا با شماره 66565060 تماس بگیرید. ما در سریعترین زمان ممکن خرید شما را به هر نقطه ای از ایران که باشد ارسال می کنیم. در صورت نیاز به خدمات ساخت گلخانه نیز کارشناسان ما با شما همکاری خواهند کرد.

ابعاد پد سلولزی 5090
(ضخامت*عرض*ارتفاع )
ابعاد پد سلولزی 7060
(ضخامت*عرض*ارتفاع )
ابعاد پد سلولزی 7090 ضخامت 10 سانت
(ضخامت*عرض*ارتفاع )
پد سلولزی 7090 ضخامت 15 سانت
(ضخامت*عرض*ارتفاع)
100*600*1000100*600*1000100*600*1000150*600*1000
100*600*1200100*600*1200100*600*1200150*600*1200
100*600*1500100*600*1500100*600*1500150*600*1500
100*600*1800100*600*1800100*600*1800150*600*1800
100*600*2000100*600*2000100*600*2000150*600*1000

مکانیزم عمل پد سلولزی گلخانه و مرغداری

مکانیزم عمل پدهای گلخانه و مرغداری چگونه است؟

سیستم خنک کننده ساخته شده با پد سلولزی گلخانه دارای مجموعه ای از فن ها هست که برای محیط های نیازمند به ثبات دمایی مناسب هستند. با توجه به رطوبت تولید شده در این سیستم، برای مناطق گرم و خشک راهکار و ایده بسیار مناسبی هستند. مکانیز عمل این سیستم خنک کننده همانند کولرهای آبی است که بیشتر مردم در خانه ها استفاده می کنند. هوای گرم و خشک به وسیله فن گلخانه ای اگزاست از پشت پدهای سلولزی به درون آن دمیده میشود و پس از عبور از محیط مرطوب پد خنک تر شده و هوای سرد و مرطوبی به داخل محیط دمیده می شود.

استفاده از پدهای سلولزی بهترین سیستم خنک کننده برای گلخانه ها، مرغداری ها و دامداری در مناطق خشک و گرم است. این روش سرمایشی در بازار به سیستم رطوبتی گلخانه نیز معروف است.

پد سلولزی گلخانه ها با چه مکانیزمی مرطوب می شود.

پدهای سلولزی برای استفاده بایستی به صورت عمودی در دیوار های گلخانه نصب شوند. این پدها در داخل قاب های آلومینیومی قرار می گیرند و این قاب ها مجهز به سیستم انتقال و شبکه گردش آب هستند. سایز لوله های استفاده شده اصولا 1.25 اینچ است. این لوله ها در قسمت فوقانی پدهای سلولزی و زیر قاب قاب بالایی قرار دارند که در فواصل 6 سانتی متری آب را به از بالا به داخل پد سلولزی وارد می کنند.

آب  خارج از انتهای پایینی پدها توسط قاب آلومینیومی به مخزن آب هدایت شده و توسط پمپ دوباره وارد شبکه میشود. این سیکل گردش آب تا زمانی که سیستم خنک کننده روشن است برقرار است.

نقش فن های نصب شده در این سیستم خنک کننده، ایجاد خلاء نسبی در داخل گلخانه به واسطه مکش است، تا هوای داخل پدهای سلولزی به داخل گلخانه مکیده شود. فن های مورد استفاده رایج در ایران به نام های فن گلخانه 140 و 100 می باشد.

پدهای گلخانه تا چه میزان می توانند محیط را خنک کنند؟

همانطور که در بالا اشاره کردیم، سیستم خنک کننده گلخانه متشکل از پد سلولزی و فن ها، برای مناطق خشک و گرم مناسب است. در مناطقی آب و هوای مرطوب دارند به دلیل اشباع هوای دمیده شده از پدها، تاثیری در دمای محیط نخواهد داشت. با فرض راندمان 100% ای سیستم نصب شده، میزان دمای محیط را می توان بر اساس دمای هوای خشک بیرون از گلخانه محاسبه کرد. در جدول پایین طبق فرمول ریاضی برای محاسبات این سیستم خنک کننده اختلاف دمای هوای خنک شده با دمای هوای ورودی  به پانل سلولزی گلخانه آورده شده است.

راندمان پد سلولزی گلخانه

مزایای استفاده از پدهای سلولزی در گلخانه ها و مرغداری

مزیت های استفاده از پد سلولزی گلخانه نسبت به پوشال های سنتی

از ابتدای این صفحه تا بدین جا، تمام توضیحاتی که داده ایم جزو مزیت های پدهای سلولزی محسوب می شود. ولی با اینحال اگر قرار بخواهیم یک جمع بندی کنیم بایستی موارد زیر را نیز بدان ها اضافه کنیم:

 • عدم افت ارتفاع و نیز ایستایی بالای سیستم به سبب برخورداری از یک ساختار محکم و منظم
 • نظافت و نگهداری بسیار آسان به سبب برخورداری از خاصیت ایستایی بالا
 • عدم انتقال باکتری های مضر به فضای محیط مذکور
 • مصرف انرژی برق بسیار کم به دلیل افت فشار پایین
 • برخورداری از خاصیت جذب آب بسیار بالا به دلیل داشتن مواد اولیه درجه یک
 • برخورداری از میزان سرعت رسوب گذاری بسیار پایین
 • کاهش ورود گرد و غبار به دلیل داشتن لایه های متعدد
 • عمر مفید بیش از 5 سال
 • بیشتر از 20 درصد خنک تر کردن محیط در فصول سال

شرکت گل سبز میثاق یک شرکت مجری ساخت گلخانه و تامین کننده تجهیزات و اتصالات گلخانه است. برای آشنایی با سیستم های گرمایشی ما همچون هیتر گلخانه می توانید به صفحه مربوط مراجعه کنید.

خرید پد سلولزی گلخانه

برای خرید پد سلولزی گلخانه می توانید با ما تماس بگیرید. شرکت گل سبز میثاق با قیمت رقابتی و 100% تضمینی کارخانه نسبت به سایر همکاران محصول را به شما عرضه خواهد کرد. ارسال بار هر روزه برای تمام نقاط ایران وجود دارد. در صورتی که نیاز به خدمات مهندسی و اجرا و نصب پد سلولزی در محل دارید می توانید از توانمندی شرکت ما بهره مند شوید.

قیمت پد سلولزی گلخانه

با توجه به تغییرات قیمت، اعلام قیمت از طریق سایت غیر ممکن می باشد. شما می توانید برای استعلام قیمت پد سلولزی گلخانه هر روزه تماس بگیرید. با توجه قیمتی قید شده، قیمت های اعلامی نهایتا تا 3 ساعت معتبر است.

 • قیمت پد سلولزی کولان سل
 • قیمت پد سلولزی هوا سلولز
 • قیمت پد مهیا سل
 • قیمت پد سلولزی البرز

راه ارتباطی با ما را در صفحه تماس با ما ببینید.

برای ارتباط بیشتر می توانید ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به گل سبز میثاق می باشد. - Enfold Theme by Kriesi
Call Now Button