پد سلولزی گلخانه

پد سلولزی گلخانه

پد سلولزی گلخانه

پد سلولزی گلخانه

یکی از تجهیزات خنک کاری پرکاربرد که این روزها در بسیاری از اماکن همچون مرغداری ها، گلخانه های کوچک و بزرگ صنعتی  و مورد استفاده واقع می شود پد سلولزی گلخانه است. این سیستم که در میان بسیاری کاربران با عنوان فن گلخانه ای نیز شناخته می شود با ایجاد فضایی خنک کننده رطوبت مورد نیاز آن ها را فراهم می آورد.

در واقع می توان گفت کارکردی شبیه به کولرهای خنک کننده دارد که در فصول گرم سال از آن برای خنک کردن هوای موجود در محیط استفاده می شود. به این ترتیب با عبور هوای خشک بیرون از میان پدهای سلولزی مرطوب شده و داخل سالن های گلخانه ای وارد می شود. از آنجایی که اساس کار پد سلولزی گلخانه فراهم آورد‌ن رطوبت مورد نیاز سالن های صنعتی است لذا از آن به نام خنک کننده رطوبتی نیز یاد می شود.

یکی از موارد مهم و قابل توجهی که بایستی در سالن های صنعتی اعم از سالن های گلخانه ای به آن اهمیت داده شود میزان رطوبت مورد نیاز در فصول گرم سال است. در واقع میزان تهویه مطبوع در این دسته از اماکن بایستی به گونه ای باشد که رطوبت و دمای مورد نیاز در جهت رشد گیاهان تأمین گردد.

چنانچه و بنا به هر دلیلی شرایط مذکور به هم بخورد و به عبارتی عدم تأمین آن اتفاق افتد بدون شک گرد افشانی گل ها و نیز فرارسیدن زمان رشد و پرورش میوه های گلخانه ای هم مختل خواهد شد. اگر شما هم به تازگی وارد این حرفه شدید و یکی از دغدغه تان برای پرورش گل و گیاهان گلخانه ای راه اندازی آن در فصول گرم سال است یکی از بهترین تجهیزات در جهت رفع این نگرانی ها خرید پد سلولزی گلخانه است.

پد سلولزی گلخانه چیست و چه کاربردی دارد؟

پد سلولزی گلخانه یکی از مهم ترین واسط های تبخیری برای سیستم های سرمایشی محسوب می شود که به دلیل کارایی منحصر به فرد و رضایت بخشی که دارد این روزها بسیار مورد استقبال کاربران اعم از صاحبان گلخانه های صنعتی واقع شده است. ساختار این پدها به گونه ای است که از ورقه های کاغذی سلولزی و با استانداردهای بسیار بالایی ساخته شده است.

در واقع این مزیت موجبات تمایز چنین تجهیزات خنک کننده ای را از سایر سیستم های سرمایشی فراهم آورده است. این سیستم قابلیت نصب به صورت افقی و عمودی، طولی و عرضی را در سالن های گلخانه دارد.

جالب اینجا است که تمامی ورقه های تعبیه شده در این پدها قابلیت جذب آب در میزان بالایی را دارند و این خود سبب به وجود آمدن سرمایش تبخیری می شود. ساختار هندی انواع پد سلولزی گلخانه بسیار منظم و دقیق است که همین مشخصه بارز باعث می شود تا آب وارد شده به سیستم به طور یکسان و دقیق در تمامی ابعاد پد به سمت بیرون انتشار یابد.

مشخصات فنی پد سلولزی گلخانه

پد سلولزی گلخانه به همراه متریال های تعبیه شده در خود اعم از فن های تخلیه، کاغذ کرافتی و… یکی از اثربخش ترین سیستم های سرمایشی را تشکیل داده است. کاغذ کرافتی که در ساخت و تولید هر پد سلولزی به کارگرفته شده تهیه شده از درختان مقاوم و مرغوبی همچون بامبو، کنف و کاج می باشد و این خود مقاومت منحصر به فرد بالایی را برای این سری از فن های خنک کننده به ارمغان می آورد.

به علاوه آنکه استفاده از کاغذ کرافتی در تشکیل لایه های منظم و موج دار سلولزی، خاصیت جذب زیاد آب و نیز موئینگی را در آن ها به وجود آورده است. به علاوه آنکه ورقه های نازک تعبیه شده در فن توسط رزین در جهت پیشگیری از فاسد شدن و نیز تجزیه شدن مواد در هنگام مواجه شدن با آب، اشباع و … مقاوم شده اند.

از آنجایی که یکی از موارد مهم در خنک کردن سالن های گلخانه ای این میزان بالایی از جذب آب است و هر پد سلولزی قادر است چیزی حدود 100 لیتر آب را در خود جذب کند. از طرفی دیگر هم به دلیل برخورداری از خاصیت صلب بودن پدها، این سیستم توانایی حدود 4 برابر پوشال های آبی را در سرعت انتشار هوا دارد در نتیجه استفاده از انواع پدهای سلولزی به امری رایج در این دسته از اماکن مبدل گشته است.

مشخصات فنی کاربردی انواع پد سلولزی

عرض پد

ورقه هایی با عرض 60 سانتی متر

ارتفاع پد

1،1.5 و 2 متر( ناگفته نماند میزان ارتفاع هر یک از ورقه های پد بنا به شرایط و موقعیت اقلیمی یک منطقه، ارتفاع سالن های گلخانه و همچنین نوع محصول تعیین می گردد)

ضخامت پد

چیزی حدود 10 سانتی متر

مزیت های استفاده از پد سلولزی گلخانه

مزیت های منحصر به فرد بسیاری در جهت استفاده از پد سلولزی گلخانه ای برای آن معرفی شده است. نحوه عملکرد این سیستم به گونه ای است که میزان آب ورودی به وسیله مکش پمپ و به صورت پیوسته بر روی پدها پاشیده می شود و پس از آن رطوبت لازم را در آن ها به وجود می آورد.

طی این فرایند در محلی که هوای گرم و خشک موجود در محیط جای خود را به هوای مرطوب و خنک موجود در پدها عوض نموده و به سمت بیرون رانده می شود. هر اندازه که محیط مذکور گرم و خشک باشد به همان اندازه پدهای سلولزی عملکرد بالاتری از خود نشان خواهند داد. وجود چنین سیستم ارزشمند و کارآمدی با قابلیت مکش بالا موجب می شود تا دمای موجود در یک گلخانه صنعتی چیزی حدود 10 الی 15 درجه کاهش یابد. حال سؤال اینجا است که:

انواع پد سلولزی گلخانه چه مزیت هایی نسبت به سایر محصولات مشابه دارد؟

  • عدم افت ارتفاع و نیز ایستایی بالای سیستم به سبب برخورداری از یک ساختار محکم و منظم
  • نظافت و نگهداری بسیار آسان به سبب برخورداری از خاصیت ایستایی بالا
  • عدم انتقال باکتری های مضر به فضای محیط مذکور
  • مصرف انرژی برق بسیار کم به دلیل افت فشار پایین
  • برخورداری از خاصیت جذب آب بسیار بالا به دلیل داشتن مواد اولیه درجه یک
  • برخورداری از میزان سرعت رسوب گذاری بسیار پایین
  • کاهش ورود گرد و غبار به دلیل داشتن لایه های متعدد
  • عمر مفید بیش از 5 سال
  • بیشتر از 20 درصد خنک تر کردن محیط در فصول سال

سیستم خنک کننده پد و فن گلخانه یک سیستم سرمایشی می باشد

که جهت خنک کردن گلخانه های صنعتی و مرغداری ها در مناطق گرم و خشک مورد استفاده قرار می گیرد.

در این سیستم هوای گرم و خشک با عبور از پد سلولزی گلخانه مرطوب و خنک می شود.

سیستم خنک کننده پد و فن گلخانه بهترین روش برای خنک کردن فضای گلخانه وسالن مرغداری ها در مناطق خشک و نیمه خشک است. به سیستم پد و فن، خنک کننده رطوبتی هم گفته می شود.اساس کار سیستم پد سلولزی و فن رطوبت می باشد. 

Greenhouse pad به صورت عمودی روی دیوار عرضی یا طولی گلخانه نصب می شوند و با انتقال آب توسط پمپ و ریختن مداوم آب روی آنها، مرطوب می شوند. قاب نصب شده در زیرپدها آب اضافی عبوری از پد را به مخزن آب هدایت می کند و مجددا به سیستم بر می گرداند. در طرف مقابل پدها، فن هایی نصب می شود که به هنگام کار، باعث حرکت هوا در فضای داخل گلخانه و عبور هوا از داخل صفحات سلولزی متخلخل مرطوب می شود.

عبور جریان هوا از داخل پدهای مرطوب باعث تبخیر رطوبت شده و حرارت هوا را جذب کرده، در نتیجه هوای خروجی از این صفحات خنک تر خواهد شد، که نهایتا باعث خنک شدن فضای گلخانه و مرغداری می شود. جنس پدها از صفحات مشبک مقوایی سلولزی می باشد که کارایی بسیار بالایی دارد.

پد سلولزی گلخانه-فروش پدسلولزی گلخانه-پد و فن گلخانه  -سیستم خنک کننده گلخانه-سیستم پد و فن گلخانه-قیمت پد و فن گلخانه-قیمت پد سلولزی گلخانه

پیام خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

نوشته های مرتبط

کلیدواژه خود را وارد کنید