نایلون گلخانه

نایلون گلخانه

نایلون گلخانه

نایلون گلخانه

استفاده از نایلون گلخانه برای ساخت گلخانه شخصی شما فواید زیادی دارد. تولید نایلون و استفاده از آن بسیار آسان است و هزینه بسیار کمتری نسبت به یک قاب بزرگ شیشه ای دارند. نایلون همان چیزی است که می تواند گرما و رطوبت گلخانه را حفظ کند. بسته به نوع نایلون مورد استفاده ، می توانید حتی در شرایطی که هوا در زمستان تنظیم می شود ، انواع مختلفی از گل ها را پرورش دهید.

نایلون گلخانه چیست؟

پوشش گلخانه از دوام بیشتری نسبت به نایلون معمولی برخوردار است. ورق های نایلون معمولی هنگام برش به راحتی پاره می شوند زیرا انتهای آن می پیچد ، اما نایلون گلخانه مخصوص ساخته شده است تا در برابر پاره شدن و ایستادگی در برابر آب و هوا مقاومت کند. در واقع به جای اینکه فقط از ورق ها تشکیل شود ، بافت هایی نیز درون ان قرار می گیرد. این نوع نایلون برای پوشاندن اندازه ها و شکل های مختلف سازه های گلخانه ای مناسب است و می توان در اطراف دریچه ها ، درها و پنجره ها قاب بندی شود.

انواع نایلون گلخانه

نایلون گلخانه سازی بیشتر از چهار نوع مختلف پلاستیک ساخته می شوند. این پلاستیک ها عموماً حدود 2 تا 3 سال دوام دارند. البته  هوای شدید مانند طوفان ها ، گردبادها ، تگرگ و یخ زدگی شدید در از بین رفتن نایلون های گلخانه تاثیری زیادی ندارد.

نایلون پلی اتیلن

اولین نوع نایلون گلخانه از نوعی ساخته می شود که به آن پلی اتیلن می گویند. این نوع نایلون از دو نوع درجه مختلف وجود دارد: درجه تجاری برای کاربردهای بزرگ صنعتی و درجه ابزاری برای مصارف شخصی. اکثر مراکز خانگی درجه خدماتی را دارند. نایلون پلی اتیلن در صورت نگهداری خوب به مدت یک یا دو سال دوام دارد و معمولا بعد از این مدت نیز می تواند تعمیر شود.

نایلون گلخانه کوپلیمر

درجه ای بالاتر از نایلون پلی اتیلن است که کمی بادوام تر و ماندگار تر است. قبل از شروع به شکنندگی و شکسته شدن ، می تواند در گلخانه شما تا سه سال دوام داشته باشد. یخ زدن و ذوب شدن نایلون باعث شکننده شدن آن بعد از چند سال خواهد شد. پلاستیک های کوپلیمر گران قیمت نیز وجود دارد که از دوام بالاتری نیز برخوردار هستند و شبیه به شیشه عمل می کنند.

نایلون پلی وینیل

یک نوع نایلون گران تر در مقایسه با دو مورد دیگر است ، با این وجود حتی از دو نمونه قبلی نیز بادوام تر است. گلخانه های سر پوشیده از نایلون پلی وینیل از مقاومت خاصی برخوردار است. اگر با تمیز کردن و بازرسی منظم از آن مراقبت خوبی کنید ، حداقل تا پنج سال می تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

نایلون پلی کربنات

با دوام ترین نایلون گلخانه ، نوع پلی کربنات نام دارد. این در واقع یک نایلون دوتایی یا دوقلو است و تشکیل شده از  نایلون پلی کربنات و نایلون پلی اتیلن است. اگر به درستی از آن مراقبت شود می تواند تا یک دهه دوام بیاورد. همچنین برای رشد گیاه در طول سال گرما و رطوبت زیادی را حفظ می کند.

بهترین نایلون برای استفاده در گلخانه چیست؟

اگر شما می خواهید گلخانه خود را بسازید؟ این ایده درخشان برای یک پروژه است! گلخانه محیطی را فراهم می کند که گرما و رطوبت در آن حفظ شود ، و این امکان را برای رشد محصولات زراعی ، گل و گیاهان دیگری فراهم می آورد که معمولاً فقط در هوای گرم حتی در زمستان نیز رشد می کنند.

اگر زمان و هزینه مسئله ای نبود ، بهترین گزینه ساخت گلخانه شما با دیوارهای شیشه ای یا فایبرگلاس است. با این حال ، شما احتمالاً نمی توانید از این نوع مواد استفاده کنید ، نگران نباشید – این راهنمای خرید دقیق به شما کمک می کند بهترین نایلون ساخت گلخانه را برای گلخانه آینده خود انتخاب کنید.

من چه نوع پوشش گلخانه را انتخاب می کنم؟

در هنگام انتخاب نایلون گلخانه برای گلخانه شما باید چند نکته را در نظر بگیرید که مهمترین آنها در زیر ذکر شده است.

دوام نایلون برای احداث گلخانه

تولید نایلون گلخانه شما در شرایط بسیار شدید قرار خواهد گرفت. ممکن است نیاز به تحمل باران های شدید ، وزش باد شدید یا بارش برف شدید باشد. حتی نور مستقیم خورشید دقیقا برای همه نایلون ها مطلوب نیست زیرا بسیاری از آنها می توانند با قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش ثابت شکننده شوند. یک قطره اشک بر روی پلاستیک گلخانه شما می تواند اثر بخشی آن را به طرز چشمگیری کاهش دهد ، بنابراین سرمایه گذاری روی یک ورق نایلون با کیفیت بالا ساخته شده با مواد مناسب ، شما را از بسیاری از سردردهای آینده نجات خواهد داد.

شفافیت نایلون گلخانه

گلخانه هایی که به معنای واقعی کلمه سبز رنگ هستند ، امروزه دیگر متداول نیستند. در حقیقت ، استفاده از مواد با رنگ سبز برای گلخانه تقریباً یک عمل قدیمی است. در دوران مدرن ، بیشتر تولید کنندگان با موادی که تا حد امکان شفاف هستند ، بهترین نتیجه را کسب کرده اند.

توجه داشته باشید که یکی از اهداف گلخانه این است که نور خورشید به گیاهان برسد تا بتوانند از طریق فتوسنتز عبور کنند. این بدان معنی است که شما می خواهید نور خورشید تا آنجا که ممکن است از دیواره های گلخانه خود عبور کند. شفافیت معمولاً هنگام استفاده از صفحات فایبرگلاس یا پانل های شیشه ای مسئله ای مهم نیست اما اگر از صفحات پلاستیکی استفاده می کنید ، پیدا کردن تعادل مناسب بین شفافیت و ضخامت می تواند مشکل باشد.

پوشش گلخانه سازی یکی از متداول ترین و در عین حال مهم ترین جزء گلخانه بشمار می رود. استفاده از نایلون مرغوب و دارای خواص مطلوب می تواند در افزایش راندمان و بهره وری محصولات گلخانه نقش مهمی بازی کند. امروزه بدلیل سهولت در نصب، کارایی قابل قبول و قیمت مناسب و ارزان نایلون گلخانه تهران، از نایلون برای پوشش خارجی گلخانه استفاده زیادی می شود.

بعلاوه با توجه به اینکه تولید کنندگان نایلون این امکان را دارند که برخی از مواد افزودنی را به نایلون اضافه نمایند، لذا استفاده از نایلون برای ساخت گلخانه کاربرد زیادی دارد. نایلون گلخانه با توجه به خواص مناسبی که در انتقال نور و جلوگیری از اتلاف گرما و سرما دارد به عنوان یک پوشش مناسب در ساخت گلخانه مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به همین خواص تولید نایلون گلخانه در مقیاس وسیع صورت گرفته و درصد زیادی از گلخانه های موجود در ایران و سایر کشورهای جهان از پوشش نایلونی برای پوشاندن سطح خارجی گلخانه استفاده می نمایند.

در ادامه به بررسی مشخصات و ویژگی های نایلون گلخانه و قابلیت های آن در افزایش راندمان و بهره وری گلخانه به شرح ذیل می پردازیم.

نایلون گلخانه شرکت گل سبز فرداد میثاق

بررسی ویژگی های انواع نایلون گلخانه

نایلون های گلخانه ای بیشترین کاربرد و مصرف را در پوشش گلخانه ها بر عهده دارد. نایلون های پلاستیکی که برای پوشش گلخانه از آنها استفاده می شود معمولا از جنس پلی اتیلن ساخته می شوند. در ترکیب مواد بکار رفته در این نایلون ها نیز از مواد مقاوم در برابر اشعه ماورا بنفش استفاده می شود.

از آنجائیکه اشعه ماورا بنفش تاثیر مخرب و تجزیه پذیری بر روی مواد مختلف دارد، بکار بردن این نوع مواد در تولید نایلون احداث گلخانه همانند فیلتر عمل کرده و منجر به افزایش کارکرد و دوام آنها تا 4 سال نیز می شود. بنابراین امکان پوشش گلخانه با هزینه مناسب و پائین نسبت به سایر انواع پوشش های گلخانه میسر می شود.

نکته قابل توجه در تولید نایلون گلخانه ساز این است که علاوه بر مقاوم سازی نایلون در برابر اشعه ماورا بنفش امکان افزودن سایر مواد و ترکیبات به نایلون در جهت مقاوم سازی نایلون در برابر دما و یا شبنم وجود دارد. در مناطق سردسیری که تابش نور خورشید در حداقل قرار دارد و سرمای زیادی بر محل حاکم است، با اضافه کردن افزودنی IR به ترکیبات نایلون، پوشش نایلون گلخانه به عنوان یک عایق عمل کرده و مانع از خروج اشعه مادون قرمز و گرمای حاصل از آن از گلخانه می شود.

بدین ترتیب امکان برخورداری از نور خورشید و گرمای آن بطور منظم و یکسان در تمام مناطق گلخانه برای محصولات فراهم می شود. ماده مهم دیگری که در تولید کننده نایلون گلخانه امکان افزودن و برخورداری از خواص آن وجود دارد، ماده ضد شبنم است. بطور حتم دیده اید که فضای داخلی گلخانه ها دارای رطوبت زیادی بوده و قطرات شبنم بر روی شیشه و یا نایلون های گلخانه خودنمایی می کنند.

این قطرات دارای مضرات زیادی برای گیاهان و محصولات گلخانه ای هستند. قطرات شبنم مانع از نفوذ نور خورشید به داخل گلخانه شده و جذب نور خورشید کاهش می یابد. این موردی است که تاثیر مستقیم در کاهش محصولات گلخانه دارد. از طرفی قطرات شبنم با افتادن بر روی گیاهان مختلف امکان ابتلا به بیماری را افزایش داده و در برخی موارد همانند یک ذره بین در برابر نور خورشید به گیاهان صدمه می زند.

با افزودن مواد آنتی شبنم هنگام تولید انواع نایلون گلخانه می توان از مزیت های بیشمار آن برخوردار گردید. با توجه به مزیت های نایلون های گلخانه ای از این مواد در ساخت و پوشش گلخانه استفاده زیادی می شود.

فروش انواع نایلون گلخانه

شرکت گل سبز فرداد میثاق تولید انواع نایلون گلخانه را عرضه می کند. کلیه نایلون های شرکت از بهترین برندهای موجود در بازار ایران بوده و از استانداردهای ملی و بین المللی برخوردار هستند. برخی از برندهای نایلون عرضه شده توسط شرکت گل سبز میثاق شامل نایلون پرشین پلاستیک، نایلون نیلوفر یزد، نایلون رخ پلاستیک طوس، نایلون شیمی یزد و نایلون وطن ترک است. نکته قابل توجه این است که کلیه محصولات نایلون عرضه شده توسط شرکت گل سیز میثاق به سفارش این شرکت تولید و عرضه می شود.

بدین ترتیب تولید پوشش گلخانه بطور سفارشی و با رعایت کلیه استانداردهای روز دنیا صورت می گیرد. عرض نایلون های عرضه شده تا ۱۴ متر و بصورت سه لایه قابل انتخاب است لذا مشتریان می توانند بدون نگرانی از عرض گلخانه نسبت به سفارش نایلون اقدام نمایند. با توجه به قیمت نایلون گلخانه که نسبت به سایر پوشش های گلخانه مانند پلی کربنات و شیشه ارزان تر است، و با در نظر گرفتن خواص و قابلیت های آن می توان از پوشش نایلون برای ساخت گلخانه استفاده نمود.

بهترین نوع نایلون گلخانه

همانطور که اشاره شد نایلون گلخانه یکی از متداول ترین انواع پوشش گلخانه در ایران و جهان محسوب می شود. نایلون با قیمت مناسب، نصب آسان، وزن سبک، عایق بندی مناسب و امکان عبور نور خورشید دارای مزیت های زیادی است. قیمت نایلون گلخانه نسبت به شیشه و پلی کربنات بسیار کمتر بوده و مقرون به صرفه است.

اگر برای احداث گلخانه و یا تعویض پوشش گلخانه خود نیاز به نایلون با کیفیت و قیمت مناسب دارید با شرکت گل سبز میثاق تماس بگیرید. انواع نایلون های گلخانه با خواص و قابلیت های مطلوب و با قیمت مناسب و ارزان توسط شرکت گل سبز میثاق عرضه می شود.

از طرفی امکان فروش و نصب پوشش گلخانه نایلونی سه لایه جهت استحکام و برخورداری از حداکثر ایمنی وجود دارد. قیمت نایلون گلخانه شرکت گل سبز فرداد میثاق در مقایسه با سایر انواع مشابه و برندهای موجود در بازار از کیفیت مطلوب و قیمت مناسب برخوردار است.

از طرفی امکان سفارش نایلون های گلخانه طبق نظر مشتری و یا افزودن مواد مختلف به ترکیبات آنها وجود دارد. قیمت نایلون گلخانه گل سبز فرداد میثاق بسیار مقرون به صرفه و اقتصادی بشمار می رود، لذا توصیه می شود در صورت نیاز به نایلون های گلخانه قبل از هر گونه اقدام بر ای خرید و سفارش، نسبت به استعلام قیمت نایلون گلخانه سازی و مقایسه آن با قیمت سایر شرکتها اقدام نمائید.

پوشش پلاستیکی گلخانه

فروش نایلون گلخانه پرشین پلاستیک.

فروش نایلون نیلوفر یزد.

فروش نایلون رخ پلاستیک طوس.

فروش نایلون شیمی یزد .

فروش نایلون وطن ترک.
نایلون گلخانه به سفارش شرکت گل سبز فردا میثاق
پوشش گلخانه ای سه لایه تا عرض 14 متر
امروزه گلخانه های نایلونی  درصد بالایی از گلخانه های دنیا را به خود اختصاص می دهند . اغلب نایلون پلاستیکی گلخانه از نوع پلی اتیلن بوده که معمولاً به ماده مقاوم کننده در مقابل UV( اشعه ماورای بنفش ) آمیخته شده اند که در این صورت طول عمر آنها تا حدود ۴ سال قابل افزایش است.

همچنین می توان بر حسب نیاز مشتریان افزودنی هایی را جهت تنظیم دما (IR) ، اشعه ماوراء بنفش (UV) ، ضد شبنم (FOG) و … به فیلم های تولیدی اضافه نمود.

افزودنی UV

این ماده  تثبیت کننده در مقابل اشعه خورشید (ماوراء بنفش) و آنتی اکسیدان ها به عنوان فیلتر عمل کرده و از فساد و خرابی نایلون ها می کاهد.

افزودنی IR

در مناطق  با شدت سرمای زیاد و طول روزهای آفتابی کم به دلیل کاهش درجــه حرارت با وارد نمودن این ماده در نایلون از خروج اشعه مادون  قرمز و گرمای ناشی از آن جلوگیری نموده و باعث انعکاس و بازتابش نور و گرما در سطح گلخانه به صورت منظم و یکنواخت می گردد.

افزودنی ضد شبنم (Anti Fog )

قطرات آبی که در اثر فتو سنتز گیاهان در سطح داخلی Greenhouse Nylon بر روی نایلون شکل میگرد ، دارای چندین اثر منفی میباشد . باعث کاهش ۳۰٪ دریافت نور توسط گیاهان می گردد که موجب کاهش محصولات می شود . چکیدن قطرات شبنم بر روی گیاه باعث افزایش احتمال بیماری های مختلف می شود . همچنین قطرات آب شبیه به ذره بین عملکرده و باعث صدمه زدن به گیاه میگردند. نایلون گلخانه آنتی فوگ مزایای زیادی را به دنبال دارند.

فروش نایلون گلخانه-تولید نایلون گلخانه -قیمت نایلون گلخانه-پلاستیک گلخانه-نایلون یو وی دار گلخانه-نایلون uvگلخانه-پوشش گلخانه ساز

پیام خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

نوشته های مرتبط

کلیدواژه خود را وارد کنید