021-66565060 09127261025

جهت ارتباط میتوانید با شماره تلفن ما در تماس باشید

آدرس

تهران، بلوار کشاورز، بین خیابان جمالزاده شمالی و کارگر شمالی، پلاک 342، طبقه 5، واحد 17

گلخانه شیشه ای

گلخانه شیشه ای

 

 گلخانه شیشه ای این امکان را فراهم می کند تا هر بذر در هر زمان در شرایطی کنترل شده جوانه بزند و برای عرضه در بازار فروش مهیا شود. این گلخانه از نظر ساختار و از نظر محصولی که در آن به ثمر می رسد به چند نوع متفاوت تقسیم می شود. از نظر ساختار، این گلخانه به انواع ثابت و همچنین متحرک تقسیم می شوند.

گلخانه ثابت را برای بهره برداری های طولانی مدت برپا می کنند و گلخانه های متحرک را مناسب برای جابه جایی و همچنین برای کشت های موقت و بهره برداری های کوتاه مدت، برپا می کنند. پیش از آنکه یک گلخانه را برپا کنید ابتدا باید به دقت بررسی کنید که کدام ویژگی ها را برای کشت و کار خود در نظر دارید، در میان گلخانه ثابت و متحرک لازم است یکی را با تمام دقت و توجه خود انتخاب کنید. به این ترتیب از نظر تولید محصول، گلخانه ها را به انواع محیط های تولید سبزیجات، گل ها، گل های زینتی و تولید قارچ ها می توان تقسیم کرد.

گلخانه شیشه ای در دسته ی با دوام ترین گلخانه ها قرار می گیرند، به کار گیری این نوع گلخانه در مقایسه با گلخانه پلاستیکی و گلخانه پلی کربنات، نور بیشتری را نصیب گیاهان شما می کند و از این بابت برای مناطق سردسیر بسیار مناسب است که در مقایسه با سایر گلخانه ها این نقصان را دارد که سوخت بیشتری برای رسیدن به تعادل دمایی، مصرف می کنند.

مراحل تولید گلخانه شیشه ای به چه صورت است؟

مراحل ساخت گلخانه شیشه ای و سایر گلخانه ها عموما دارای شباهت بسیاری است، این مراحل به طور خلاصه به ترتیب زیر خواهند بود.

محل برپا کردن گلخانه؛ محیطی که برای احداث باید در نظر می گیرید لازم است جوی متعادل داشته باشد و مدام درگیر برف و بوران و باد و باران نباشد. بهترین حالت برای قرار گرفتن گلخانه در جهتی است که خورشید طلوع می کند، به دریافت نور باید بسیار توجه بشود. دسترسی به آب باید راحت و ممکن باشد و همچنین برای رفت و آمد به گلخانه لازم است آن را در محیطی نزدیک به مسیرهای حمل و نقل برپا کنید. پس از انتخاب محیط مشغول نصب اسکلت ها و قرار دادن شیشه ها می شوید.

تحت کنترل قرار دادن محیط گلخانه؛ هنگامی که یک گلخانه می سازید لازم است شرایط کنترل محیط آن را نیز مهیا کنید تا با قرار دادن گیاهانِ گلخانه در محیطی با دمای 50 تا 85 در جه فارنهایت بهترین وضعیت را برای فتوسنتز گیاه فراهم آورید. پس از برقرار کردن این مقدمات به سراغ سایر شرایطی که لازم است در محیط گلخانه برپا کنید می رویم و عبارت می شوند از: کنترل گاز کربنیک در محیط، زهکشی مناسب، بادشکن، فوندانسیون، شیب، درب ها، تهویه ها ایجاد این شرایط گلخانه شما را برای شروع کار آماده می کند.

قیمت گلخانه شیشه ای 

قیمت گلخانه شیشه ای را بر اساس برخی ویژگی های این گلخانه تخمین می زنند. البته در نظر داشته باشید که احداث گلخانه در دسته ی پر هزینه ترین گلخانه ها قرار می گیرد. اولین تاثیر در بالا رفتن قیمت یک سازه شیشه ای محیطی است که این گلخانه در آن برپا می شود، هرچه گلخانه را از شهر دورتر احداث کنید ملزم به تقبل هزینه های بیشتری خواهید بود. گلخانه ای که از شهر دور باشد برای حمل و نقل شما را به خرج می اندازد و از همه مهم تر برای لوله کشی آب و برق کشی، هزینه و زحمت بسیار زیادی را برای شما بوجود می آورد.

به این ترتیب عکس این قضیه در پایین آوردن قیمت برپا کردن گلخانه به شما کمک می کند. اگر گلخانه ها را متصل به یکدیگر برپا کنید می توانید در صرفه جویی زمان و هزینه بسیار موثر ظاهر شوید. اما با برقرار کردن گلخانه ای مستقل ملزم به تقبل هزینه هایی بالا برای برقرار کردن جریان آب و برق و حرارت خواهید شد. کارمزد کارگران در محیطی که قصد برپایی گلخانه در آن را دارید نیز بسیار تاثیر گذار است.

برخی گلخانه ها به خودی خود گرانتر خواهند بود و آن گلخانه هایی هستند که کوچکتر از حد معمول باید برپا شوند. با توجه به این موارد می توانید به راحتی گلخانه خود را طبق سرمایه ای که در اختیار دارید برپا کنید. توجه داشته باشید که اگر برای مواد مرغوب تر هزینه کنید از طرفی برای ایجاد دمای مناسب کمتر هزینه خواهید کرد و بعنوان آخرین نکته اینکه سازه شیشه ای در زمره مقاوم ترین و پر نورترین گلخانه ها قرار می گیرند.

انواع گلخانه ها بر اساس کاربرد آنها به چهار نوع دسته بندی می شود

انواع گلخانه ها بر اساس نوع عملکرد و کاربرد آنها به چهار دسته ی : گلخانه آموزشی، گلخانه تحقیقی، گلخانه های تفریحی و سرگرمی و گلخانه های تجاری تقسیم می شوند. در واقع گلخانه شیشه ای بعنوان گلخانه تجاری کاربرد دارند و گلخانه های ارزانتر می توانند به منظور گلخانه آموزشی مورد استفاده قرار بگیرند. گلخانه های آموزشی به منظور تربیت گلخانه دارها و همچنین آموزش دانشجویان برپا می شوند.

 گلخانه های تفریحی و سرگرمی نیز جهت رشد و نگهداری گل های زینتی برپا می شود. همچنین گلخانه های تحقیقی نیز همانطور که از نام آنها بر می آید جهت تحقیقات و برخی اصلاحات ژنتیکی و فعالیت هایی اینچنینی برپا می شوند و در نهایت گلخانه های تجاری نیز به منظور تولید محصول برای عرضه آن در بازار برپا می شوند. 

در این روش برخلاف روش های سنتی باغداری و مزرعه داری همه چیز تحت کنترل است و ریسک از دست رفتن محصول در اثر بلاهای طبیعی بسیار پایین می آید. در نتیجه سود دهی این روش بالا و اشتغالزایی در آن بصرفه و معقول خواهد بود. 

گلخانه شیشه ای شرکت گل سبز میثاق

گلخانه شيشه ای شركت گل سبز میثاق مشابه گلخانه هلندي با قيمتي باور نكردنی گلخانه شيشه اي:گلخانه اي بزرگ و همگام با استحكام و زيبايي منحصربفرد كه امكان مجزا نمودن گلخانه به واحدهاي مستقل را داراست. اين گلخانه ساز مناسب براي توليد، تحقيق تجاری و ايجاد فضاهاي نمايشگاهي و فروشگاهي است.

آب بندي كامل بوسيله نوارهاي EPDM با قابليت هدايت آب ناشي از تعريق داخل به بيرون گلخانه از ديگر مزاياي اين گلخانه مي باشد.

مشخصات فني گلخانه شیشه ای

جنس سازه : ناوداني : ورق ۲ گالوانيزه – ستون ها ، خرپاها و بادبندها تمام گالوانيزه – اتصالات نگهدارنده شيشه، آلومينيوميي

پوشش : شيشه با ضخامت ۴ ميليمتر

عرض هر دهنه ۶٫۴ متر

طول متغیر با ضریب ۳ متر

ارتفاع ستون ۳ یا ۴ متر

ارتفاع تاج ۳٫۸ یا ۴٫۸ متر

فاصله ستونهای کناری متر۳

فاصله ستونهای میانی متر ۳

خرپا پروفیل ۶۰×۴۰ و میلگرد۰ ۱

ناودانی ورق با ضخامت ۲میلیمتر

متعلقات سازه پنجره سقفی

پوشش شیشه ۴ میلیمتر

عرض شیشه در سقف ۶۰ سانتیمتر

عرض شیشه در دیواره سانتیمتر۸۰

تجهیزات قابل نصب سیستم سرمایش (پد و فن) ، سیستم گرمایش ، کنترل ، آبیاری ، سایبان و …

درب بدلیل تنوع در کاربری، این سازه بدون درب ارائه می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *