021-66565060 09127261025

جهت ارتباط میتوانید با شماره تلفن ما در تماس باشید

آدرس

تهران، بلوار کشاورز، بین خیابان جمالزاده شمالی و کارگر شمالی، پلاک 342، طبقه 5، واحد 17

پروفیل اچ گلخانه

پروفیل اچ گلخانه

پروفیل اچ گلخانه یکی از پرکاربردترین اتصالات گلخانه است که نقش مهمی در ساخت سازه را دارد. این پروفیل ترکیبی است و به راحتی بر روی نایلون و یا سازه پلاستیکی گلخانه نصب می شود.اگر گلخانه های امروزی را نگاه کنید خواهید دید که برای ساخت آن ها از تجهیزات صنعتی و کشاورزی متنوعی در آن ها استفاده شده است. هر گلخانه ای که برای پرورش محصولات کشاورزی و گل های زینتی احداث می شود به پروفیل اچ گلخانه نیاز دارد. این پروفیل ها جز پرکاربردترین تجهیزات به حساب می آیند.

پروفیل هایی که در گلخانه ها برای ساخت سازه استفاده می شوند در انواع مختلف و با پوشش های مختلفی ساخته می شوند. ویژگی ها و مشخصات این پروفیل ها در کیفیت سازه نقش مهمی دارد. معمولا برای ساخت پروفیل های گلخانه ای از آهن گالوانیزه یا فولاد مقاوم استفاده می شود که طول عمر سازه بالا رود.

نقش پروفیل H در گلخانه

 در ساخت گلخانه ها سعی بر آن است. پروفیل اچ به دلیل شباهت زیادی که به حرف انگلیسی H دارد به این اسم نامگذاری شده است. این محصول در ضخامت های مختلف و شکل های مختلف تولید می شود و همین مسئله باعث شده تا استحکام محصول نهایی بالا باشد. تنوع و در ضخامت و وزن و دیگر شاخص ها سبب شده است تا این پروفیل در گلخانه های معمولی و صنعتی، کوچک و بزرگ مورد استفاده قرار بگیرد.

هر سازه ای که ساخته می شود باید در برابر نیروهای بیرونی مقاوم باشد و استحکام سازی یکی از اصول اصلی در ساخت گلخانه است. با پروفیل اچ گلخانه ای می توان این استحکام را تضمین کرد چون به راحتی می توان تیرآهنی را سفارش داد که نیاز سازه ما را رفع کند.

طریقه تولید و مواد به کار رفته شده در پروفیل اچ گلخانه در گل سبز میثاق به نوعی است که به خوبی برای نصب پلاستیک بر روی گلخانه مناسب است. محل نصب این پروفیل روی بدنه می باشد. اما بدنه های پلاستیکی تحمل نصب این پروفیل را ندارند از این رو در بدنه های پلاستیکی بر روی راس کمان گلخانه در لبه پنجره های گلخانه نصب می شود و بعد از نصب می توان به صورت همزمان 3 لایه توری ضد حشره یا پلاستیک را نصب کرد.

مشخصات پروفیل اچ گلخانه

جنس پروفیل اچ

اولین مشخصه ی بارز این پروفیل جنس آن هاست که تاثیر زیادی در میزان مقاومت پروفیل ها دارد. معمولا بیشتر تولید کنندگان این پروفیل ها را از جنس آهن یا فولاد مقاوم می سازند. معمولا پروفیل ها با پوشش گالوانیزه ساخته می شوند تا مقاومت ان ها در برابر خوردگی و رطوبت بالا رود. پروفیل های گالوانیزه یکی از پر مصرف ترین پروفیل ها در ساخت سازه گلخانه هستند که با دستگاه های تمام اتوماتیک ساخته می شوند.

ضخامت و وزن پروفیل H

مهمترین مزیتی که تیر آهن اچ به دنبال دارد این است که در ضخامت، وزن و اندازه های مختلفی تولید می شود. معمولا برای برآورد وزن این پروفیل از طریق جدول اشتال وزن یک متر از پروفیل برآورد می شود و سپس این وزن ضرب در طول شاخه ی پروفیل به متر می شود تا وزن دقیق آن برآورد شود. معمولا هر چه ضخامت پروفیل بالا برود وزن آن نیز بالا می رود. وزن پارامتر مهمی در انتخاب پروفیل می باشد. معمولا ابتدا نوع گلخانه، حجم کاری و منطقه ی احداث تعیین می شود و سپس بر اساس آن پروفیل اچ با ضخامت، طول و وزن مناسب انتخاب می شود.

بیشتر بخوانید: برای آشنایی با پروفیل امگا گلخانه کلیک کنید.

ویژگی های پروفیل H گلخانه

محبوبیت پروفیل اچ گلخانه بیشتر به خاطر ویژگی های ارزنده ی این محصول می باشد. قطعا در ساخت هر سازه ای مسئله استحکام بسیار مهم است. در ساخت گلخانه از نایلون یا پوشش پلاستیکی استفاده می شود از این نمی توان برای پایه ها و سازه اصلی از تجهیزات بی کیفیت استفاده کرد و عمر گلخانه را خطر انداخت.

امروزه بیشتر افرادی که در مناطق مختلف گلخانه تاسیس کرده اند سازه اصلی را با پروفیل اچ گلخانه ساخته اند. مزیت مهم این سازه قابلیت برش کاری، جوش کاری و مقاومت در برابر نیروهای خمشی و برشی است. در زیر به چند مورد از ویژگی هایی که باعث کاربرد گسترده ی این پروفیل در صنایع مختلف شده است .

عمر بالا: پروفیل اچ گلخانه طول عمر بالایی دارد چون تیرآهن هاش با پوشش گالوانیزه می تواند سال های سال بدون تغییر بماند و از کیفیت آن کاسته نشود.

نصب آسان: بیشتر افراد هنگام احداث یک سازه دغدغه ی نصب و راه اندازی دارند. اما پروفیل هاش به گونه ای است که شما بدون هیچ پیش زمینه ای به راحتی می توانید آن را نصب کنید. زمان نصب و راه اندازی این پروفیل بسیار کم است و شما اگر به هر نحوی آمادگی نصب پروفیل ها را نداشتید می توانید با شرکت های مرجع تماس بگیرید و از نیروهای متخصص در این کار بهره ببرید.

مواد اولیه با کیفیت: در ساخت این پروفیل از مواد درجه یک و تکنولوژی های روز دنیا استفاده شده است. کیفیت بالای مواد اولیه محصول را در برابر عوامل نامساعد محیطی مصون می دارد.

پروفیل هاش مقاومت بالایی در برابر تنش های محیطی و … دارد.

نگرانی بابت نصب این محصول در برابر نور و رطوبت نداشته باشید چون مواد به کار رفته و روکش مقام مقاومت پروفیل را بالا برده است.

قیمت مناسبی دارد و همین باعث شده تا افراد زیادی برای ساخت گلخانه این سازه را انتخاب کنند.

با استفاده از این پروفیل می توان به صورت همزمان سه لایه تور ضد حشرات و یک لایه پلاستیک را استفاده کرد.

کاربرد پروفیل اچ گلخانه

کاربرد پروفیل اچ گلخانه تنها در ساخت سازه گلخانه محدود نمی شود. این پروفیل در انواع نمونه های سبک و سنگین تولید می شود که هر کدام برای یک صنعت بخصوصی کاربرد دارد. از تیرآهن هاش می توان در ساختمان سازی استفاده کرد. بال های پهن این تیرآهن و وسعت سطح مقطع آن باعث افزایش استحکام پروفیل شده است که این قابلیت کاربرد این محصول را گسترده تر کرده است و در ساختمان سازی صنعتی مانند سوله ها، انبارها، کارگاه های ساخت، سازه های دریایی همچون سکوهای نفتی یا گاز، برج ها، پل ها و سدسازی و … قابل استفاده است.

تولیدکنندگان پروفیل اچ گلخانه سعی می کنند محصولی تولید کنند تا استانداردهای لازم در آن رعایت شده باشد و مشکلی بابت کیفیت نداشته باشد. رعایت استانداردها کمک می کند تا بتوان پروفیل را در سازه های مختلفی استفاده کرد. گاها برخی از گلخانه های صنعتی پروفیل هایی با اندازه ها و وزن های استاندارد سفارش می دهند. تیرآهن هاش در دو نوع بال پهن و معمولی ساخته می شود که هر کدام در بخش های خاصی به کار گرفته می شوند.

بیشتر بخوانید: برای آشنایی با لاکینگ فنر گلخانه کلیک کنید.

مزایای استفاده از پروفیل گلخانه

پروفیل اچ گلخانه با نام اختصاری پروفیل H یا IPB در بازار تولید و عرضه می شود. بیشتر استفاده این تیرآهن در ستون می باشد و با بهترین پروفیل نورد شده است. تولید این پروفیل صنعت فولاد را با شگفتی همراه کرد. شکل ظاهری این تیرآهن مانند دو بال موازی است که دو انتهای تیر آهن را تشکیل می دهد و یک تکه آهن ضخیم هم در بین این دو بال واقع شده است که به این قطعه جان تیراهن گفته می شود. جان و بال پروفیل قدرت تحمل فشارهای وارده را دارند.

پروفیل اچ گلخانه معمولا در در ابعاد 35 *40 تولید می شود. البته این ابعاد استاندارد است و شما برای ساخت سازه خود می توانید از هر ضخامت و ابعاد دیگری استفاده کنید. پروفیل های تولید در شرکت های ایرانی توانایی رقابت با نمونه های خارجی را دارند و از بهترین فناوری ها و مواد اولیه در ساخت آنها استفاده شده است.

در زیر به برخی از مزایای پروفیل هاش گلخانه اشاره می کنیم:

با استفاده از این تیرآهن می توان قطعات مختلف را منظم و اصولی تر به هم وصل کرد.

سرعت نصب و اجرای این پروفیل ها بالاست و اگر ابعاد سازه و نقشه نصب از قبل تعیین شده باشد زمان نصب و اجرا به حداقل می رسد.

در ساخت گلخانه ابعد فضا بسیار مهم است. معمولا در گلخانه ها از پوشش های توری و نایلونی استفاده می کنند که امکان نصب این تجهیزات با بت وجود ندارد. پس بهترین راه این است که از پروفیل اچ گلخانه استفاده کرد چون نسبت به بتن و مصالح ساختمانی فضای بسیار کمتری را اشغال می کند و نیازی به اتلاف وقت نیست.

اگر بعدا بخواهید گلخانه خود را توسعه دهید و بخش های بیشتری را اضافه کنید و یا اینکه بخواهید محل گلخانه را تغییر دهید به راحتی می توانید این کار را انجام دهید.

اگر می خواهید ارتفاع گلخانه زیاد باشد هیچ محدودیتی پیش پای شما وجود ندارد با نصب این پروفیل ها در پروژه های با ارتفاع زیاد هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد.

قیمت پروفیل اچ گلخانه

پارامترهای مختلفی در قیمت گذاری پروفیل اچ گلخانه دخیل هستند. یک از این پارامترها استانداردها می باشد. پروفیل های در استانداردهای HEA و HEB تولید می شود که هر کدام قیمت متفاوتی دارد. مورد بعد سایز پروفیل ها می باشد. این محصول در سایزهای 100 تا 1000 ساخته می شود. البته شما با توجه به اندازه دلخواه گلخانه خود می توانید سایز دلخواه خود را سفارش دهید.

وزن و ابعاد تیرآهن مورد بعدی هستند که در قیمت دخیل هستند. هر چه وزن پروفیل بالا باشد قیمت بالاتری دارد. تولید کنندگان معمولا در تولید سعی می کنند تا پروفیل بر اساس استاندارد اروپا و کره و ترکیه باشد و هر چه محصول نهایی به استانداردهای این کشورها نزدیک باشد کیفیت بالاتری دارد. محاسبه قیمت معمولا بر اساس وزن و طول شاخه پروفیل اچ گلخانه محاسبه می شود معمولا اگر وزن یک متر از یک پروفیل 20 کیلو باشد و قیمت هر کیلو 20 هزار باشد و طول پروفیل 5 متر باشد قیمت آن شاخه برابر با 2 میلیون خواهد بود.

قیمت گذاری همیشه یک مسئله مهم در خرید و فروش تیرآهن اچ می باشد. این روزها در اخبار و رسانه ها شاهد نوسانات قیمتی تیرآهن بوده اید. با توجه به اینکه نرخ ارز و تورم دو بال اصلی تعیین کننده قیمت پروفیل هستند پس هر گونه نوسانی در این دو مورد باعث باعث کاهش یا افزایش قیمت تیرآهن هاش خواهد شد.

قیمت تیرآهن هاش بال پهن بیشتر از قیمت تیرآهن هاش معمولی است. به این دلیل که وزن تعیین کننده ی قیمت است و از آنجا که تیرآهن های بال پهن وزن بیشتری دارند پس قیمت بالاتری هم دارند. اگر استحکام سازه گلخانه برایتان مهم است و به دنبال یک سازه مادام العمر هستید بهتر است از تیرآهن هاش بال پهن استفاده کنید تا در دراز مدت مجبور به تعویض تیرآهن های ضعیف و معمولی نشوید.

اگر پروفیل اچ گلخانه دارای پوشش گالوانیزه باشد قیمت تقریبا بیشتری خواهد داشت اما مزایایی که پروفیل های گالوانیزه دارند بسیار بیشتر از قیمتی است که برای آن پرداخت می کنید. پس به طور کلی هیچ گونه قیمت ثابتی برای پروفیل های هاش وجود ندارد و تولید کنندکان در سایت های عرضه هر لحظه قیمت ها را به روز رسانی می کنند.

بیشتر بخوانید: برای آشنایی با تجهیزات گلخانه کلیک کنید.

ساخت و احداث گلخانه

پروفیل اچ گلخانه یکی از تجهیزات پرکاربرد و مهم در ساخت و احداث گلخانه است. پس اگر به فکر یک گلخانه کوچک و یا صنعتی هستید باید به فکر احداث یک سازه مقاوم هم باشید. چون شما به خودی خود و با نصب پلاستیک و پایه های ضعیف نمی توانید یک گلخانه ی مستحکم و دائمی را راه اندازی کنید. از پروفیل اچ گلخانه برای نصب پلاستیک بر روی سازه استفاده می شود.

با نصب این پروفیل آسیب های محیطی به گلخانه را کاهش دهید. طراحی و ساخت این پروفیل ها اجازه توسعه گلخانه های در سال های بعد را به شما می دهد و به راحتی می توانید برای سازه های با ارتفاع بالا هم از آن استفاده کنید.

قیمت پروفیل اچ با وجود نوسانات ارزی مشخص نیست. قیمت آهن و تیرآهن وابسته به قیمت ارز است و اگر نوسانات در بازارهای ارزی زیاد باشد پروفیل ها هم قیمت واحدی نخواهند داشت. در پایان اگر می خواهید یک سازه استاندارد را برای ساخت گلخانه سر هم کنید پروفیل های هاش با وزن سبک یا سنگین را انتخاب کنید و نگران طول عمر، خوردگی و … نباشید. شرکت گل سبز میثاق با 30 سال سابقه تولید و اجرا یک از بهترین شرکت های گلخانه ساز ایران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *