هیتر گلخانه

هیتر گلخانه

هیتر گلخانه

هیتر گلخانه

هیتر گلخانه از ارزش بالایی برای گلخانه ها برخوردار است. بهترین زمان برای آماده سازی هیتر برقی گلخانه برای ماه های زمستان است و اما نصب سیستم بخاری گلخانه در طول پاییز انجام می گیرد. گرم كردن گلخانه هنگامي كه مي خواهيد پتانسيل گياهان خود را در فصل سرماي زمستان به حداكثر برسانيد، ضروري است که بهترین هیتر گلخانه را به شما نشان خواهیم داد تا بتوانید گیاهان مورد علاقه خود را در تمام طول سال رشد دهید. با ما همراه باشید.

شاید فکر کنید که نصب بخاری گلخانه برای شما گران تمام می شود. در مقابل ، انتخاب طرح و تجهیزات گرمایشی مناسب مقرون به صرفه است. برای پرورش دهندگان ، تجهیزات گرمایشی مناسب با سرعت ROI باید عمل کنند. ناگفته نماند که اضافه کردن گرمایش یا انواع هیتر گلخانه به طراحی گلخانه بسیار هوشمندانه است.

چگونه هیتر گلخانه مناسب انتخاب کنیم؟

چند عامل وجود دارد که در تصمیم گیری در مورد سیستم گرمایش صحیح گلخانه ای نقش دارند:

گلخانه شما چه اندازه است؟

میزان سرمای هوا چقدر است؟

ارزان ترین / مقرون به صرفه ترین گزینه در منطقه شما کدام نوع بخاری گلخانه است؟

گلخانه شما چقدر نیاز به هیتر دارد؟

چند نوع گیاه در گلخانه شما رشد می کند؟

چه نوع گیاهانی را برای رشد انتخاب کرده اید؟

گیاهان به شکل متفاوتی برای اینکه زنده بمانند به شرایط محیطی متنوعی نیاز دارند. برخی عاشق هوای گرم هستند و برخی دیگر با هوای سرد بیشتر رشد می کنند. بنابراین تصمیم گیری در مورد هیتر گلخانه ارتباط زیادی با نحوه استفاده از گلخانه شما دارد. گیاهان در واقع  خود نیز گرما ایجاد می کنند. باید بدانید آیا گلخانه شما پر از گیاهان بوده ، یا قصد دارید فقط بخشی از فضای گلخانه خود را به رشد گیاهان مختلف اختصاص دهید.

برای چه فضایی هیتر گلخانه  نیاز است؟

به هر حال، شما باید در مورد چگونگی مدیریت گلخانه خود در زمستان فکر کنید. در غیر این صورت ، شما نمی توانید برای گرم کردن گلخانه خود انتخاب صحیحی انجام دهید. بیایید بگوییم ، شما فقط گیاهان خشن و سخت را پرورش می دهید و بیشتر گلخانه خود را به این نوع گیاهان اختصاص می دهید.

ممکن است یک سیستم گرمایش DIY (جرم حرارتی) یا یک بخاری کوچک برای این نوع گیاهان کافی باشد. اگر گلخانه بزرگتری دارید ، در فصل سرما از آن نمی توانید استفاده کنید و اگر درجه حرارت در منطقه شما بسیار سخت و خشن است ، ممکن است به یک هیتر ساخت گلخانه نیاز داشته باشید که بتواند با این شرایط همگام باشد.

اندازه گلخانه

اندازه گلخانه شما نیز در انتخاب بهترین نوع هیتر گلخانه نقش مهمی دارد. اطمینان حاصل کنید که گلخانه به درستی عایق بندی شده است تا گرما از بین نرود.

شما لزوماً علاوه بر اینکه به هیتر برقی گلخانه در صورت داشتن فضای زیاد نیاز دارید بلکه باید همراه با آن:

  • عایق کاری درجه یک را برای گلخانه خود در نظر بگیرید

برخی از ایده های گرمایشی دیگر را نصب کنید. DIY – می توانید از (توده حرارتی ، سنگهای جذب گرما 

کدام نوع هیتر ساخت گلخانه را باید انتخاب کنید؟

متداول ترین انواع بخاری گلخانه نوع برقی و گازی است. بیشتر باغداران بخاری گازی را ترجیح می دهند زیرا از نظر قیمت مقرون به صرفه است ، به خصوص در منطقه محلی خود از گاز طبیعی استفاده می کنند. بخاری های گازی تأثیرات مشابه بخاری های برقی دارند. شما به سادگی باید تهویه کافی را در گلخانه خود نصب کنید زیرا ممکن است مقدار قابل توجهی دود از آن ساطع شود. دودهای محصور شده می توانند برای سلامتی شما و سلامتی گیاهان مفید باشند.

بخاری برقی گلخانه به دلیل کارآیی در حفظ گرما در سطح ثابت از محبوبیت بالایی برخوردار است. هیچ دود خطرناکی را رها نمی کند. این بهترین حالت برای گلخانه هایی با تهویه کافی است. ممکن است بهترین باشد ، اما گران ترین نوع نیز هست.

اطلاعات بیشتر: پارافین ارزان ترین بخاری دستی است که هرکسی می تواند از یک بازار محلی خریداری کند. سوخت مورد استفاده نیز مقرون به صرفه است اگرچه یافتن آن کمی سخت است. همچنین دی اکسید کربن مورد نیاز گیاهان شما را خاموش می کند.

جت هیتر برقی

چندین نوع هیتر برقی وجود دارد که مهمترین آنها تأمین درجه حرارت ثابت گلخانه است. آنها انواع مختلفی دارند. بخاری های گلخانه ای برقی از لوله ای گرمایشی برای توزیع گرما در کل منطقه استفاده می کند. مصرف برق کمتری دارند. فن های کمکی نیز کمک دهنده هستند. هیتر گلخانه برقی دارای فن است که گرما را به مناطق مشخص شده انتقال می دهد.برخی اطلاعات درباره هیتر گلخانه برقی:

نقاط مثبت

  • بدون دردسر برای استفاده
  • برق به راحتی در دسترس است (برای اکثر مردم)
  • نیازی به دوباره پر کردن نیست
  • ترموستات برای کنترل آسان دما (بدون گرم شدن یا انجماد)
  • دمای کاملاً کنترل شده ای را در یک منطقه خاص تأمین کنید
  • دود سمی ندارد

نقاط منفی

  • گرما ممکن است در بعضی موارد به طور مساوی توزیع نشود (بعضی از گیاهان ممکن است گرمای زیادی دریافت کنند و برخی دیگر ممکن است یخ بزنند)

تنظیم سیمهای برقی (سخت است)

هیتر گلخانه برقی

گلخانه های متوسط و بزرگ: سیستم گرمایش گلخانه RSI

17،000 BTU

شامل دو تنظیم گرما است.

عملکرد و سرعت زیاد و همین یکی از بهترین ویژگی های آن است.

با ترموستات داخلی ، دمای مناسب را تضمین می کند.

اگر بیش از حد گرم شود خاموش می شود

تمامی فضای سطح را به خود اختصاص نمی دهد.

شامل سخت افزار نصب و براکت نصب شده است.

در فصل زمستان برای گرم کردن فضای گلخانه ها برای رشد گیاهان، گل ها و محصولات سیفی جات، از بخاری گلخانه استفاده می شود که در انواع مختلفی و با قیمت های متفاوتی در بازار وجود دارند. هر هیتر گلخانه با سوزاندن سوخت، گرمای مورد نیاز را تامین و از طریق فن ها به فضای گلخانه منتقل می کند.

چرا از هیتر گلخانه سازی استفاده کنیم

تجهیزات هیتر گلخانه یکی از مهم ترین وسایل برای پرورش انواع گل ها،گیاهان و محصولات سیفی جات در فصل زمستان در فضای گلخانه ای است. برای داشتن بهترین محصول و رشد عالی انواع گل ها باید فضای گلخانه با فضای طبیعی برابری کند که این مسئله توسط این دستگاه صورت می گیرد. در فصل زمستان برای داشتن هوایی گرم و مطلوب با درجه ی رطوبت مناسب در گلخانه باید از هیتر استفاده کنیم.

هیتر گلخانه ای وسیله ای گرمایشی است که در فصل زمستان برای ایجاد گرمای مطلوب گل ها و گیاهان در فضای گلخانه ای مورد استفاده قرار می گیرد. انواع مختلفی از هیتر های گلخانه ای وجود دارد که در ادامه به شرح آن ها خواهیم پرداخت.

انواع هیتر گلخانه چگونه کار می کند؟

هیتر گلخانه ساز با توجه به مدل آن از سه نوع سوخت برقی، گازوئیلی و گازی استفاده می کند، که شما با توجه با داشتن امکان تامین هر کدام از سوخت ها، می توانید هیتر مورد نظر خود را خریداری کنید. دقت داشته باشید که استفاده از این دستگاه فرآیند مخصوص به خود را دارد.

اما نکته مشترک تمامی هیتر های گلخانه ای عدم وجود آلاینده هاست تا بتواند فضایی مطلوب را در اختیار شما قرار دهد. همه هیتر های تقریبا شبیه یکدیگر کار می کنند. هر هیتر موجود در گلخانه با هر سوختی، با سوزاندن مواد سوختی گرمای مورد نظر را در درون دستگاه ایجاد می کند، سپس با توجه به فن های قرار گرفته در جلو یا پشت دستگاه، گرما را به فضای گلخانه منتقل می کند.

با توجه به نوع سوخت بخاری گلخانه، لوله هایی در اطراف دستگاه وجود دارند که موارد آلاینده را به خارج از گلخانه هدایت می کنند و در نهایت تنها گرمای پاک در درون فضای گلخانه باقی می ماند.

هیترهای ساخت گلخانه باید چه امکاناتی داشته باشد

در فضای گلخانه شرایط رشد طبیعی را برای انواع زیادی از گیاهان و گل ها و همچنین محصولات خوراکی به وجود می آورد تا بتوانید در هوای سرد انواع همچنان فعالیت خود را ادامه دهید. داشتن دمای مناسب در فصل زمستان یکی از مهم ترین عوامل رشد گیاهان است که در فضای گلخانه ای توسط  هیتر گلخانه بوجود می آید.

علاوه بر گرما، وجود هوایی با میزان آلاینده هایی مناسب برای رشد گیاهان ضروری است. دقت داشته باشید که میزان آلاینده ها نه خیلی کم باشد و نه خیلی زیاد، چرا که در هر دو صورت رشد اندام های رویشی گیاه با مشکل مواجه خواهد شد. در صورت زیاد بودن آلاینده ها، سموم خطرناک وارد بدن گیاه می شود و رشد آن ها را با مشکل مواجه می کند و در صورت نبود آلاینده ها، گیاهان بسیار حساس و شکننده می شوند و در برابر کوچک ترین آفت ها ضعیف می شوند، که این نیز بسیار خطرناک است.

انواع هیتر گلخانه

انواع هیتر در سه نوع گاز سوز، دو گانه سوز و گازوئیلی سوز وجود دارد، که هر کدام از آن ها با توجه به نوع سوخت خود، دارای اجزا و امکانات خاصی هستند تا بتوانند هوایی گرم و پاک را در فضای گلخانه ای ایجاد کنند. در بین سه نوع هیتر های گلخانه ای ذکر شده، هیتر های گازوئیلی سوز در درجه ی اول نسبت به سایرین بهتر هستند چرا که از نظر هزینه به صرفه تر هستند اما در صورتیکه به سوخت هیتر های گازوئیلی سوز دسترسی ندارید، هیتر گلخانه برقی مورد بهتری می باشد. 

مقایسه هیتر گلخانه ای مطابق با شش ویژگی زیر

به هنگام خرید هیتر گلخانه با انواع زیادی از آن ها روبرو می شوید که هر کدام ویژگی های خاصی را در اختیار شما قرار می دهند و همچنین با توجه به ویژگی ها، قیمت های مختلفی نیز دارند که می توانید از الگوی زیر برای مقایسه هیتر های گلخانه ای استفاده کنید.

برند هیتر

برند نشان سابقه یک شرکت است که می تواند شما را در روند خرید هیتر گلخانه یاری کند. حتما دقت داشته باشید که سابقه ی برند را مطالعه کنید و از تجربیات دیگر کاربران در این زمینه استفاده کنید.

عمر مفید

  هر هیتر درون گلخانه عمری دارد که شما باید مناسب با نیاز خود به عمر دستگاه دقت کنید. قطعا این نکته را در نظر داشته باشید که هر چه عمر هیتر های گلخانه بیشتر باشد، قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود .

قدرت گرمادهی

قدرت گرمادهی هیتر گلخانه با توجه به انواع آن متفاوت است . فضاهای گلخانه ای در ابعاد مختلفی ساخته می شوند، به همین دلیل هر کدام از آن ها به میزان گرمای خاصی نیاز دارند، که به هنگام خرید هیتر گلخانه ای باید به میزان گرمادهی آن دقت کنید.

تعمیر پذیری

هر هیتر در گلخانه در طول دوران استفاده، نیازمند چک و سرویس ویژه است تا بتواند طول عمر بیشتری را ارئه دهد که این مقوله نیز بر قیمت هیترگلخانه ای بسیار اثر گذار است. هر چه قابلیت تعمیر هیترگلخانه ای بیشتر باشد، مسلما قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود.

جنس اجزا

با توجه به این که بخاری در گلخانه در فضای مرطوب گلخانه ای قرار دارد، باید در ساخت آن وسایلی مورد استفاده قرار بگیرند، که در مقابل انواع رطوبت مقاومت بالا داشته باشند، به عنوان مثال برای جنس آهنی دستگاه باید از روکشی محکم و قوی استفاده شود.

فن قوی

فن یکی از مهم ترین اجزا هیتر گلخانه ای است که دما را به کل فضای گلخانه منتقل می کند. هر چه میزان قدرت فن بیشتر باشد، هوا به صورت قدرتمند تری پخش می شود، و فضای گلخانه از درجه ی رطوبت مناسب تری برخوردار خواهد بود .

دوگانه سوز بودن هیتر گلخانه

دوگانه سوز بودن بخاری در گلخانه به شما توان بیشتری در انتخاب سوخت می دهد. شما با توجه به قیمت انواع سوخت، به راحتی می توانید انتخاب کنید که از چه نوع سوختی استفاده کنید. هر چه سوخت انتخاب شده، میزان آلاینده ی کمتری داشته باشد، فشار کمتری بر دستگاه وارد می شود، پس تا جایی که ممکن است از هیتر هایی با میزان آلاینده ی کم استفاده کنید.

با توجه به مطالب گفته شده، انواع زیادی هیتر برای گلخانه وجود دارد که در قیمت های مختلفی وارد بازار می شوند. به هنگام خرید به قیمت هیتر گلخانه ای دقت کنید، چرا که نشان از وجود بعضی امکانات دارد که می تواند بسیار کاربردی باشد.

جت هیتر گلخانه

ظرفیت گرمادهی این نوع هیترها از ۲۰۰ هزار کیلو کالری در ساعت تا۳۰۰ هزار کیلو کالری در ساعت برحسب نوع مشعل بکار رفته و اندازه دیگ و تعداد لوله های تبادل حرارتی هیتر متغیر می باشد.

مشخصات هیتر عمودی ۲۰۰ هزار کیلو کالری
ظرفیت گرمادهی هیتر۲۰۰هزار کیلو کالری در ساعت
دیگ سوخت این نوع هیتر گلخانه ساز تماماً استنلس استیل از ورق ۲ به طول ۱متر و جوشکاری شده با الکترود استیل می باشد.

فن اکسیال این نوع جت هیتر گلخانه ۹۰ سانتی متری به ظرفیت ۲۲۰۰۰متر مکعب با موتور ۵/۱ اسب ۱۴۰۰ دور سه فاز می باشد.
مشعل بکار رفته دراین نوع هیتر در ساخت گلخانه ۱۸۴ تا ۲۱۴ هزار کیلوکالری و دارای تابلو برق و ترموستات داخل سالن می باشد.

دارای ۲۸عدد لوله تبادل حرارتی ۶۰ به قطر ۳میلی متر با دریچه بازشو جهت تمیز کردن لوله ها می باشد.
این نوع جت هیتر گلخانه دارای دو خروجی هوا در دو طرف و استفاده از هر کدام با توجه به وضعیت قرارگرفتن در سالن
ابعاد عمودی ۱۲۸ سانتی متر طول و ۱۰۳ سانتی متر عرض و ۲۰۰ سانتی متر ارتفاع
بدنه :دیواره دوجداره با عایق ۲ اینچ پشم سنگ
استفاده از چرخ برای جابجایی آسان هیتر

مشخصات جت هیتر گلخانه افقی ۲۰۰هزار کیلو کالری
ظرفیت گرمادهی هیتر ۲۰۰ هزار کیلو کالری در ساعت
دیگ سوخت جت هیتر گلخانه تماماً استنلس استیل از ورق۲ به طول 1 متر و جوشکاری شده با الکترو داستیل
فن اکسیال جت هیتر گلخانه از نوع۸۰سانتیمتری به ظرفیت ۱۷۰۰۰مترمکعب با موتور ۵/۱ اسب ۹۰۰دور سه فاز
مشعل هیتر گلخانه ایران رادیاتور با قدرت ۱۸۴ تا ۲۱۴ هزار کیلو کالری و تابلو برق و ترموستات داخل سالن
این هیتر دارای ۲۸ عدد لوله تبادل حرارتی ۶۰ به قطر ۳ میلیمتر با دریچه بازشو جهت تمیز کردن لوله ها می باشد.
این نوع هیتر برقی گلخانه دارای تابلوی برق با سیستم کنترل اتوماتیک جداگانه فن و مشعل و نیز ترموستات داخل سالن هیتر می باشد.
ابعاد و اندازه هیترها ۲۰۰ سانتیمتر طول و ۱۵۰ سانتی متر عرض و ۱۱۰ سانتیمتر ارتفاع
دیواره هیتر هاب گلخانه سازی  از نوع دوجداره با عایق ۲ اینچ پشم سنگ
استفاده از چرخ برای جابجایی آسان هیتر
بدنه هیترگلخانه از ورق گالوانیزه می باشد.

بهترین هیتر گلخانه- انواع بخاری گلخانه – هیتر کم مصرف

شرکت گل سبز فرداد میثاق با تجربه بیش از 24 سال تولید کننده انواع سیستم های حرارتی و انواع متفاوتی از هیتر گلخانه، کوره هوای گرم ، و بخاری مرغداری و هیتر گلخانه ، و انواع بخاری کارگاهی ، جدیدترین ساخته خود ؛ هیتر گلخانه کم مصرف را خدمت مخاطبین گرامی معرفی می نماید.

کوره هوای گرم a نسل جدید هیترهای گلخانه حرارتی می باشد که نسبت به نمونه قبلی دارای ۱۵ تا۱۰ درصد مصرف سوخت کمتر بوده و با داشتن راندمان حرارتی ۹۱٫۵ درصد کم مصرف ترین کوره هوای گرم ساخت ایران می باشد . این کوره هوای گرم که دارای ویژگی های منحصر به فرد بوده و دارای بازده حرارتی بسیار ایده آل می باشد. از این گرماساز به عنوان هیتر مرغداری و بخاری گلخانه ای و صد البته به عنوان بخاری کارگاهی و بخاری کارخانه ای جهت گرمایش فضا های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد.

تولید انواع هیتر گلخانه

مهمترین موضوعی که در تولید هیتر گلخانه ، مرغداری ، و بخاری کارگاهی وجود دارد
در هیتر ها گلخانه و کوره های هوای گرم ساخت ایران به دلیل استفاده از تکنولوژی گرمای بسیار زیادی دارد.

شاید در این چنین حالتی و به ظاهر استفاده از بخاری های صنعتی یا به اصطلاح جت هیتر گلخانه (بخاری موشکی) مفید به نظر برسد ولی واقیعت این است که در جت هیتر و بخاری موشکی علاوه بر گرما ، گازهای دی اکسید کربن و منو اکسید کربن و البته اتیلن و سایر بخارات حاصل از احتراق نیز به همراه گرما وارد سالن می شود.

و علاوه بر امکان ایجاد خفگی در محل به دلیل مدار بسته نبودن و پخش شعله مستقیم بسیار خطر ناک بوده و امکان بروز آتش سوزی در محل بسیار زیاد است . در فضا های گلخانه ای جت هیتر باعث افزایش غلظت منو اکسید کربن و دی اکسید کربن و اتیلن در محیط گلخانه می شود که باعث نورس شدن و کاهش وزن محصولات گلخانه ای می گردد و از سوی دیگر وارد شدن کربن نیز صدماتی شدید را به گلخانه استفاده از این نوع Greenhouse heater وارد می سازد.

در سالن های مرغداری نیز در صورت استفاده از هیتر موشکی مجبور به استفاده بیش از حد از فن تهویه جهت تعویض هوای سالن می باشیم این موضوع در اوایل جوجه ریزی که تهویه هوای زیادی مورد نیاز نمی باشد باعث افزایش اتلاف بسیار زیاد سوخت می گردد چرا که هوای که به واسطه فن ها وارد سالن مرغداری می گردد بسیار سرد می باشد و نیاز به مصرف سوخت بیشتر برای گرم کردن هوا وجود دارد.

هیتر گلخانه

 

پیام خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

نوشته های مرتبط

کلیدواژه خود را وارد کنید