وام احداث گلخانه

وام احداث گلخانه

وام احداث گلخانه گرفتن تسهیلات بانکی برای ساخت و راه اندازی گلخانه است. طی سال های گذشته و به علت بحران های به وجود آمده مانند خشکسالی بسیاری از کشاورزان اقدام به کاشت محصولات گلخانه ای کرده اند. دادن وام به کشاورزان برای تولید محصولات در همه کشورهای دنیا رایج است. زیرا حمایت از کشاورز در حقیقت حمایت از تولید غذای سالم برای همه اقشار جامعه است.

هدف از راه اندازی گلخانه

هدف از احداث گلخانه انتقال محیط کاشت و برداشت گیاهان از محیط های باز به محیط های بسته تر که آب هوا و رطوبت و همچنین دمای آن تحت کنترل کشاورز است می باشد. به طور کلی مهمترین هدف ساخت این مکان ها افزایش درصد بالای تولید محصولات کشاورزی با کیفیت است.

انواع وام برای ساخت گلخانه

وام برای احداث گلخانه از طرف دولت، جهاد کشاورزی و همچنین بعضی از موسسات خصوصی به صورت های متنوعی برای استفاده کشاورزان در نظر گرفته شده است. این کمک های مالی چندین نوع دارد که کشاورز و تولید کننده محصولات گلخانه ای می تواند یکی از آن ها را اخذ نماید.

دادن وام تاسیس گلخانه به کشاورزان توسط جهاد کشاورزی

بعد از تصمیم درباره گرفتن وام ساخت گلخانه اولین مکانی که به ذهن یک کشاورز و تولید کننده محصولات گلخانه ای می رسد. مراجعه به جهاد کشاورزی است. زیرا در اصل این اداره یا موسسه دولتی برای رسیدگی به چنین کارهایی از سوی دولت ایجاد شده است. در سال های اخیر که کشور ما دچار بحران های جوی زیادی از جمله خشکسالی شده است. یکی از مهمترین دستورالعمل ها و سیاست های جهاد کشاورزی دادن تسهیلات بانکی به متقاضیان ساخت گلخانه است.

استفاده از امتیاز سکونت در روستا برای گرفتن وام ساخت گلخانه

گرفتن تسهیلاتی مانند وام احداث گلخانه با استفاده از امتیاز روستا نشینی را وام روستایی می گویند. از آن جا که بهترین مکان برای احداث و ساخت گلخانه روستا ها می باشند. به همین دلیل دولت و جهاد کشاورزی تسهیلات خوبی برای این منظور در نظر گرفته اند. کشاورزان روستایی که دارای مکانی مناسب با زیرساخت هایی مانند آب و برق و گاز هستند می توانند اقدام به گرفتن وام برای راه اندازی گلخانه نمایند.

همچنین گرفتن مجوز ساخت این مکان توسط روستاییان برای ۳۰۰ متر مربع بدونه مشکل خواهد بود. از دیگر کمک هایی که وزارت کشاورزی در همین رابطه به کشاورزان داده است. این است که زمان دادن مجوز را تا حد زیادی کاهش داده است. یعنی بعد از اعلام درخواست توسط شخص روستایی مجوز احداث در کمتر از ۲۴ ساعت صادر خواهد شد.

اما در بعضی موارد که نیاز به بررسی بیشتر توسط کارشناسان کشاورزی دارد ممکن است صدور مجوز تا یک هفته به طول بیانجامد. در گذشته گرفتن وام به منظور ساخت این مکان ها برای روستاییان بسیار مشکل بود. اغلب ماه ها طول می کشید تا وام در اختیار آنان قرار بگیرد. اما امروزه گرفتن این تسهیلات بسیار آسان تر شده است. به طوری که برای وثیقه بانکی گذاشتن سند ملک مشاع کافی است. معمولا این وام ها دارای ۴ تا ۶ درصد کارمزد هستند.

استفاده از وام روستایی برای احداث گلخانه هایی با مقیاس کم می تواند بهترین گزینه باشد. اگر کشاورز زمینی در یک منطقه روستایی داشته باشد. می تواند به تنهایی یا به صورت شراکتی وام روستایی را دریافت نماید.

متقاضی دریافت این نوع وام نباید حقوق بگیر هیچ نهاد و یا سازمانی باشد. همچنین نباید هیچ گونه معوقه بانکی یا چک برگشتی داشته باشد.

وام تاسیس گلخانه از طریق بانک کشاورزی

در جهت حمایت از کشاورزان برای احداث گلخانه دولت شرایط اخذ وام در بعضی از بانک ها را برای دریافت کشاورزان ایجاد کرده است. این نوع وام معمولا کم بهره هستند و همچنین وصول آن ها در یک بازده زمانی یک تا سه ساله می باشند.

انواع تسهیلات در نظر گرفته شده توسط بانک کشاورزی برای گرفتن وام احداث گلخانه:

۱: سرمایه در گردش

۲: سرمایه ای

همه وام های کشاورزی بخصوص وام راه اندازی گلخانه به شرایط اقلیمی منطقه و نوع محصولی که قرار است در گلخانه کاشته شود به متقاضی اختصاص داده خواهد شد. در صورتی که افراد خواهان دریافت وام از بانک کشاورزی هستند. باید برگه درخواست و همچنین مدارک خود را به یکی از شعبه های بانک کشاورزی تحویل دهند. سپس درخواست خود را در سامانه تسهیلات این بانک ثبت کنند.تا درخواست او از طریق کارشناسان مورد بررسی قرار بگیرد.

مراحل دریافت وام احداث گلخانه

برای دریافت وام احداث گلخانه باید ۱۴ مرحله را پشت سر بگذارید. تا وام به شما تعلق بگیرد. هر چند در نگاه اول گذراندن این مراحل کار مشکلی به نظر می رسد. اما با وارد شدن به مراحل انجام کار خواهید دید که در کم ترین زمان ممکن می توانید همه مراحل را پشت سر بگذارید. این مراحل عبارتند از:

۱: تماس گرفتن با بخش مدیریت جهاد کشاورزی شهر محل سکونت خود

۲: تحویل دادن فرم درخواست

۳: ثبت درخواست خود در سامانه تسهیلات بانکی و اخذ کد رهگیری

۴: گرفتن تماس مجدد با بخش مدیریت بانک کشاورزی برای بررسی کردن طرح درخواستی

۵: معرفی طرح پیشنهادی خود برای احداث گلخانه در بخش اجرایی استان و تایید آن در سامانه که باید توسط شهرستان انجام بگیرد.
۶: بررسی کردن طرح اجرایی به وسیله معاونت امور اقتصادی و برنامه ریزی.
۷: فرستادن طرح به بخش مدیریت امور سرمایه گذاری.
۸: بررسی کردن طرح پیشنهادی شخصی که خواهان دریافت وام می باشد. به وسیله کارشناس امور سرمایه گذاری.
۹: طرح آماده شده برای بررسی به کارگروه ارجاع داده خواهد شد.
۱۰: بررسی کردن دوباره طرح در قسمت کارگروه اقتصادی و توسعه سرمایه گذاری.
۱۱: بررسی کردن طرح متقاضی به وسیله کارشناس توسعه سرمایه گذاری.
۱۲: مطرح کردن و معرفی کردن طرح به بانک مورد نظر.
۱۳: رفتن به بانک برای ایجاد پرونده تسهیلاتی.
۱۴: در آخرین مرحله دوباره طرح در بانک مورد بررسی قرار خواهد گرفت و در نهایت وام به متقاضی داده خواهد شد.

مدارک مورد نیاز برای گرفتن وام راه اندازی

۱: مدارک شناسایی فرد درخواست کننده وام

۲: مدارک وثیقه

۳: مدارک مربوط به محلی که قرار است گلخانه در آن احداث شود.

۴: مدارک و مجوزهایی که در رابطه با ساخت گلخانه باید اخذ کنید.

نتیجه: در ارتباط با گرفتن وام برای ساخت گلخانه شرکت گل سبز فرداد میثاق اقدام به دادن این نوع تسهیلات به افراد متقاضی کرده است. برای کسب اطلاعات در این رابطه با کانال های مرتبط با بخش مدیریت این شرکت مراجعه کنید.

درباره modir

پیشنهاد ما به شما

انواع سازه های گلخانه ای

 انواع سازه های گلخانه ای تا چه اندازه با انواع سازه های گلخانه ای آشنا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

ارتباط با ما