نحوه نصب پوشش نایـلونی گـلخـانه

نحوه نصب پوشش نایـلونی گـلخـانه

 

نایلون گلخانه | گل سبز فرداد میثاق : امروزه برای بالا بردن مقاومت گلخانه ها و دوام محصولات آن در مقابل اشعه مادون قرمز خورشید از نصب پوشش نایلونی گلخانه استفاده می شود. از مهمترین تجهیزات مورد استفاده در هر گلخانه ای استفاده از پوشش مناسب برای محافظت از گیاهان و محصولات در برابر سرما و گرما و عوامل محیطی می باشد.

پوشش های نایلونی یا پلی اتیلن یکی از رایج ترین پوشش ها می باشد که مقاومت بالایی در برابر انواع شرایط آب و هوایی دارد و اگر اصول نصب آن به درستی رعایت شود طول عمر بسیار بالایی خواهد داشت.

معرفی پوشش گلـخانـه

قبل از اینکه به نحوه نصب پوشش نایلونی گلخانه بپردازیم بهتر است با انواع این پوشش آشنا شویم. به طور کلی در هیچ پوششی قابلیت انتقال صد در صد نور و حرارت وجود ندارد و تمامی پوشش ها تا حدودی نور و حرارت را به خود جذب می کنند. با توجه به اینکه بهترین پوشش شیشه می باشد اما چون هزینه بالا و نصب سختی دارد افراد ناچارند از پوشش های جایگزین استفاده کنند که بعد از شیشه نایلون یکی از بهترین متریال‌ها می باشد.

پوشش های نایلونی در انواع مختلف پلی اتیلن، پلی ‏استر، پلی کلرید وینیل‎ (P.V.C) ‎پلی فلوئورید وینیل‎ (P.V.F) ‎وجود دارند که نوع پلی اتیلن یک لایه و دو لایه رایج ترین و پر مصرف ترین نوع می باشد.

دلایل نصب پوشش در گـلخانـه ها

با گسترش گلخانه ها نیاز به تولید پوشش های مناسب بیشتر شد. پوشش نایلونی گلخانه با شیوه نصب آسانی که دارد جایگزین مناسبی برای متریال شیشه می باشد. چون این پوشش به سازه و اسکلت محکمی نیاز ندارد و مانند شیشه شکننده نیست. از عمده دلایل نصب نایلون می توان به موارد زیر اشاره کرد.

برای نصب پوشش نایلونی نیاز به تعویض لوازم و تجهیزات گلخانه نیست و می توان پوشش را بر روی اسکلت فعلی به کار برد که همین مسئله در کاهش هزینه ها تاثیر بسزایی دارد.

قابلیت نصب بر روی اسکلت های که استحکام و دوام پایینی دارند را دارد و به مرور زمان هم باعث تغییر شکل اسکلت و یا خرابی آن نمی شود.

کاهش چشمگیر هزینه های حرارتی به میزان ۴۰ درصد

مزایای نصب پوشش گلـخانـه

نحوه نصب پوشش نایلونی گلخانه یکی از دلایلی است که استفاده از این پوشش را رایج کرده است. به طور کلی گلخانه ها در حال حاضر از پلی اتیلن دو لایه استفاده می کنند که حاوی مواد ضد اشعه بنفش می باشد.

از آنجا که با مرور زمان این پوشش تغییر حالت نمی دهد پس می توان چندین سال از آن استفاده کرد.

طول عمر بالای ۳ تا ۴ سال

در برخی موارد به پوشش گلخانه بنا به نیاز مشتری افزودنی هایی برای تنظیم دما، اشعه ماوراء بنفش و ضد شبنم، ضد مه، ضد باکتری، افزودنی اتیلن وینیل استات و … اضافه می شود‌.

نحوه نصـب پوشـش نایلونی گلـخـانه

به طور کلی نحوه نصب پوشش نایلونی گلخانه در ایجاد یک شرایط متعادل برای رشد و نمو گیاهان بسیار موثر است. همانطور که مشخص است پوشش باید به سازه به صورت استراتژیک و برنامه ریزی شده نصب شود تا بتواند مقاومت و طول عمر فیلم را بالا برد. نایلون کشی باید مرحله به مرحله و طبق اصول خاصی پیش برود. هر نایلون یک سری مشخصات و ویژگی های مختص به خود را دارد که بر اساس همین ویژگی ها می توان به بهترین نحو ممکن نصب آن را کامل کرد. حال در زیر شیوه نصب این پوشش را مرحله به مرحله بیان خواهیم کرد.

به طور کلی نصب شامل سه مرحله اساسی است که شامل قرار دادن نایلون روی تونل، متصل کردن نایلون به دیواره انتهایی گلخانه و در نهایت محکم کردن آن در دیواره های کناری می باشد. اما در زیر جزئیات نصب را کامل بیان می کنیم.

بعد خرید و تهیه پوشش مناسب اقدامات نصب را شروع کنید.

در مرحله ابتدایی کار در مقابل یکی از دیواره های انتهایی گلخانه رول پوشش پلاستیکی را قرار دهید. سپس ابتدای پوشش را به طرف داخل یک تا بزنید و گره محکمی با استفاده از طناب پیچیده شده به دور آن بزنید. برای زیبایی کار بهتر است گره در زیر کار زده شود.
طناب باید توسط شخص دیگری روی سقف گلخانه تا انتهای دیوار کشیده شود. سپس شخص اول که ابتدای طناب را به دست دارد باید در دیوار انتهایی طناب را بکشد و شخص دوم هم نایلون را کاملا در وسط گلخانه هدایت کند‌.

پس از اینکه نایلون به طرف دیگر سازه رسید باید آن را با گیره مخصوص در ابتدا و انتهای سازه محکم کنید.

پس از رسیدن به طرف دیگر، نایلون را از یک سمت باز کنید و با گیره مخصوص به محل تقاطع سقف با دیواره انتهایی وصل کنید.

پوشش را در قسمت دیگر باز کنید و به دیوار انتهایی با استفاده از گیره های بخصوص نصب کنید. اگر نایلون به صورت دقیق روی سازه نصب شود وزن آن در تمام سازی مساوی است.

اگر بخواهید بر روی دیوار طولی پوشش نصب کنید بایوگد از وسط طرفین این کار انجام شود و به صورت همزمان سمت چپ و راست را به همدیگر متصل کرد.

نکات مهم در مورد نحوه نصب

نحوه نصب پوشش نایلونی گلخانه بسیار آسان است و به تکنیک و مهارت خاصی نیاز ندارد. با توجه به وزن سبک این پوشش بهتر است در یک روز که شرایط آب و هوایی ارام است عملیات نصب را انجام دهید چون وزن باد در روند نصب اختلال ایجاد می کند و ممکن است نصب در اینگونه شرایط بدون کیفیت باشد و نایلون بعد از مدتی به دلیل نصب غیر اصولی آسیب ببیند و مجبور به تعویض آن شد.

هر چه هوای محیط گرم باشد نصب پوشش آسانتر است به این دلیل که گرما موجب منبسط شدن پلاستیک می شود و به راحتی بر روی سازه قرار می گیرد و اگر بعدها هوا گرم تر شد پلاستیک شل تر نمی شود و بر روی سازه حالت سفت و محکم خود را از دست نمی دهد.
زمانی که عملیات نصب را انجام می دهید بهتر است که قبل از متصل کردن نایلون به سازه آن را کاملا بکشید تا از چین خوردگی آن جلوگیری شود.

اگر عملیات نصب را به خوبی انجام دهید می توانید چندین سال متوالی از پوشش پلی اتیلن گلخانه استفاده کنید و همه چیز بستگی به روش نگهداری شما دارد.

بهتر است برای نصب از چند نفر کمک بگیرید چون این کار به تنهایی انجام نمی شود و ممکن است موجب پارگی پوشش نصب غیر استاندارد شود.

اگر قصد خرید و نصب این نایلون پرکاربرد را دارید می توانید به شرکت گل سبز فرداد میثاق مراجعه کنید.

درباره modir

پیشنهاد ما به شما

انواع سازه های گلخانه ای

 انواع سازه های گلخانه ای تا چه اندازه با انواع سازه های گلخانه ای آشنا …

2 دیدگاه

  1. سلام وقت بخیر من میخوام ی گلخانه کوچک درست کنم حدود ۱۵ متر دو تا سوال داشتم زوارها هر چند سانت باید بر روی سازه و بر روی نایلون نصب شوند؟

    بین نایلون و سازه عایقی یا … نصب میشه؟ در تابستان فلز سازه خیلی داغ میشه آیا به نایلون آسیب میرسونه؟

    • با کارشناس شرکت خانم علیا تماس بگیرید تا راهنمایی کامل را خدمت شما ارائه بدهند .. 02166565060

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

ارتباط با ما